Ahmet Ertegün TGRT'yi alıyor

ABD'nin ünlü müzik şirketlerinden Atlantic Re cords'un sahibi Ahmet Ertegün, İhlas Grubu'nun patronu Enver Ören'in satmaya karar verdiği TGRT'yi alıyor.

İSTANBUL - ABD'nin ünlü müzik şirketlerinden Atlantic Re cords'un sahibi Ahmet Ertegün, İhlas Grubu'nun patronu Enver Ören'in satmaya karar verdiği TGRT'yi alıyor. Ertegün 'TGRT Operasyonu'nda bir grup Amerikalı yatırımcıyla birlikte hareket ediyor.
Ertegün ve yabancı ortaklarının TGRT için birkaç yüz milyon doları gözden çıkardığı öne sürülüyor. Ören bu satıştan alacağı parayla İhlas Finans mudilerine olan borçlarının bir kısmını kapatacak.
'Açıklama yaparız'
Dünkü Referans gazetesinde yayımlanan bu konudaki haberde Ertegün'ün, TGRT için 200 milyon dolar ödeyeceği öne sürülmüştü.
Yaz tatilini Bodrum'daki villasında geçiren Ahmet Ertegün danışmanı Tuğrul Küçükşahin aracılığıyla yaptığı açıklamada son günlerde bazı internet sitelerinde ve gazetelerde çıkan TGRT'yi satın alacağı yönünde çıkan haberlerle ilgili olarak kesinleşmiş bir şey olmadığını, önümüzdeki günlerde bu konuyla ilgili gerekli açıklamalarda bulunacağını belirtti.
Ertegün ve yabancı ortağının perşembe akşamı Dolmabahçe Sarayı'nda düzenlenen Galatasaray'ın 100. Yıl Balosu'na katıldığı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a da TGRT konusuyla ilgili bilgi verdiği öğrenildi.