Ahmet Nazif Zorlu: Keşke Zorlu Center'ı yapmasaydım

Ahmet Nazif Zorlu: Keşke Zorlu Center'ı yapmasaydım
Ahmet Nazif Zorlu: Keşke Zorlu Center'ı yapmasaydım
Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu, çok eleştirilen Zorlu Center için "Keşke yapmasaydım" dedi. Zorlu, "Sanki biz orayı gasp etmişiz gibi davrandılar. 800 milyon dolar verdik devlete oysa. Çok da ihtiyacı vardı devletimin o zaman" diye konuştu.

RADİKAL - Forbes Dergisi’nin dünyanın en zenginleri listesinde yer alan Ahmet Nazif Zorlu, Zorlu Center konusunda çok üstüne gelindiğini söyledi. "Bazı kesimler bilmeden, duyduklarıyla, sanki biz orayı gasp etmişiz gibi davrandılar. 800 milyon dolar verdik devlete oysa. Çok da ihtiyacı vardı devletimin o zaman" diye konuşan Zorlu, bir ara "Keşke bunu hiç yapmasaydım!" dediğini anlattı.

Habertürk gazetesinden Balçiçek İlter'in sorularını yanıtlayan işadamı Zorlu, Mustafa Koç’un ölümü ile ilgili neler hissettiğini anlattı:  "Geç tanıştım ama çok sevdiğim biriydi. İnan, biraz önce bir arkadaşımla hakkında konuştuk. 'Keşke kendisine iyi baksaydı, biraz daha sağlığına özen gösterseydi' diye.. Allah rahmet eylesin. bugün Türkiye Türkiye olalı bir işadamı için öyle cenaze görmedi. Ama öte yandan alın yazısı işte. Dünyanın en zengini olabilirsin ama neye yarar? Mal sahibi mülk sahibi, hani bunun ilk sahibi? Ölümünü ilk haber alanlardanım. İnanmadım. 'Yok palavradır!'dedim. Her gün önünden geçiyorum yattığı yerin, aklıma geliyor, 'Şurada yatıyor işte'.

Şöyle bir baktım hayatıma. 3 hafta boyunca aklımdan hiç çıkmadı. 'Dünyanın en zengin adamlarından bir tanesi, bak gitti işte!'  dedim kendi kendime... İşte bu yüzden son 10 yıldır kendime bakmaya karar vermiştim, daha da önemsiyorum şimdi. Sadece ölüm yok ki hastalık var, felç var..."

bigPara.com