Ahsen Unakıtan: Ceketini çıkar başına koy

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, yurtdışına çıkış harçlarıyla ilgili çalışma yapıldığını belirterek, "Oranı 15 olur, 20 olur. O hükümetin vereceği bir karar, fakat bir indirim söz konusu.

İSTANBUL - Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, yurtdışına çıkış harçlarıyla ilgili çalışma yapıldığını belirterek, "Oranı 15 olur, 20 olur. O hükümetin vereceği bir karar, fakat bir indirim söz konusu. Yakında sizinle paylaşacağım" dedi. Hema Endüstri A.Ş. ve ortağı Toreador Madison'un Bugaristan sınırından başlayıp Şile'ye kadar olan Karadeniz sahil bandı ile Batı Karadeniz'deki yeraltı zenginliklerini araştıracak olan Pehlivan 2 adlı sismik araştırma gemisi, törenle İstanbul'dan uğurlandı. Törene eşi Ahsen Unakıtan'la el ele katılan Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, işlerin yoğunluğundan dolayı Enerji Bakanı Hilmi Güler'in törene katılamadığını ifade etti. Unakıtan, "Neticesinde iyi para var. Bundan dolayı Maliye Bakanı'nı yakından ilgilendiriyor.
O yüzden ben geldim" dedi. Bakan Unakıtan'ın konuşması sırasında başlayan yağmur, bir ara hızlandı.
Bunun üzerine, dinleyiciler arasında bulunan eşi Ahsen hanım, "Ah canım olmaz, ceketini çıkar başına koy" şeklinde konuşarak, korumaları uyardı. Bunu istemeyen Unakıtan, eşine hitaben "Hiç mi ıslanmadık, beraber ıslandık biz bu yağmurda..." diye konuşunca, Ahsen hanım koşarak, Bakan Unakıtan'ın yanına gitti ve şemsiye tuttu. Bakan Unakıtan, daha sonra sismik araştırma yapacak gemiyi, temsili bir düğmeye basarak hareket ettirdi.