Aileleri tatile çocuklar çıkarıyor

Aileleri tatile çocuklar çıkarıyor
Aileleri tatile çocuklar çıkarıyor
Erken rezervasyon, sanat turu derken turizmde yeni trend 'Kids Travel'... Tur şirketleri çocuklara özel turlar düzenlemeye başladı.
Haber: SEVGİ SAYAR - sevgi.sayar@radikal.com.tr / Arşivi

Tatil rotası artık tüketimde patron koltuğuna oturan çocukların kontrolünde. Tatile nereye gidileceğine ebeveynler değil çocuklar karar vermeye başlayınca tur şirketleri de ‘kids travel’ stratejisine geçti. Firmaların çocuklara yönelik sunduğu tatil programlarında Junior Safari’den çocuk film festivallerine ve Uzakdoğu’daki ilginç eğlence merkezlerine kadar değişik alternatifler var.
Dünya seyahat endüstrisinde önemli bir hedef kitle haline gelen çocuklara yönelik turlar düzenleyen WTS yılda 200-300 çocuklu aileyi bu tarz turlara tatile gönderiyor. WTS CEO’su Hürser Tekinoktay, son dönemde ailelerin tatil tercihlerinde çocukların önemli rol oynamaya başladığını belirterek, “Bu durum bizlere de yeni rotalar çizmeye zorluyor. Çocuklara yönelik turlara talep katlanarak artıyor” diyor. Sadece Avrupa değil Japonya’dan Tayland’a kadar birçok Uzakdoğu programının çocukların tatil programına eklenmeye başladığını kaydeden Tekinoktay, şunları söylüyor: “Eskiden ebeveynler Uzakdoğu denince yalnız seyahati düşünürlerdi. Şimdi ise Japonya’daki eğlence merkezlerinin ve Tayland’daki Samui Adası’nın en önemli misafirleri çocuklar.”

Kayak yerine safari  
Sömestr tatilinde klasik olan Disneyland ve kayak turlarının yerine Afrika’da safarinin daha çok tercih edildiğini açıklayan Etur Genel Müdürü Ulukan Ulun, sömestrde 20 çocuğu Afrika’ya götüreceklerini söylüyor. Ulun, “Tüm programı çocuklara göre hazırladık. Bir çocuk ve bir büyük fiyatını 2 bin 749 euro olarak belirledik. Çocuklarla ilgili ürünlerimizi önümüzdeki dönemde arttırmayı planlıyoruz” açıklamasını yapıyor.

bigPara.com

  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Euro

  ,

  Japonya

  ,

  Afrika

  ,

  Kayak

  ,

  Çocuk

  ,

  Patron

  ,

  Avrupa

  ,

  Tatil

  ,

  Eğlence

  ,

  Tur

  ,

  klasik

  ,

  CEO

  ,

  film

  ,

  seyahat