Akaretler'de oturmak için sıra oluştu

Eski BJK başkanı Serdar Bilgili'nin yönetim kurulu başkanlığını yaptığı Akaretler Turizm tarafından restore edilen Osmanlı
İmparatorluğu'nun ilk toplu konut projesi Akaretler Sıraevleri projesindeki lüks konutlar için fiyatları bile belli olmadan talipleri sıraya girdi.

İSTANBUL - Eski BJK başkanı Serdar Bilgili'nin yönetim kurulu başkanlığını yaptığı Akaretler Turizm tarafından restore edilen Osmanlı
İmparatorluğu'nun ilk toplu konut projesi Akaretler Sıraevleri projesindeki lüks konutlar için fiyatları bile belli olmadan talipleri sıraya girdi. Projedeki 80 lüks konutun yüzde 60'ı Bilgili'nin yakın çevresi tarafından alındı. Marttan itibaren kademeli olarak açılacak olan 80 konutun yanı sıra 35 mağaza için de görüşmeler sürdürülüyor. Proje, konut ve mağazanın yanı sıra dünyanın en hızlı büyüyen lüks otel markalarından W Hotel'i de İstanbul'a getiriyor.
W Hotel, Avrupa'daki ilk otelini 2007 yaz sonunda Akaretler Sıraevleri Projesi bünyesinde hizmete açacak. Sheraton markasının da sahibi olan Starwood bünyesindeki W Hotel'le grup, yıllardır dönmek istediği İstanbul pazarına da giriş yapmış olacak. W Hotel'le birlikte New York'un en gözde spa merkezi Bliss de İstanbulluların hizmetine girecek.
Akaretler Sıraevleri projesinin 50 milyon dolara mal olacağını ve 55 bin metrekare alan üzerine kurulu olduğunu söyleyen Akaretler Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Bilgili, "Projelerin devamı gelecek" dedi.
Starwood Grubu'yla güneyde de proje yapmak için çalışmalarının sürdüğünü vurgulayan Bilgili, Türkiye'nin uzun vadeli düşünüldüğünde önemli bir yatırım merkezi olduğunu ifade etti.
19'uncu yüzyılın ikinci yarısında saray ağalarının konaklama alanı olarak kurulan ve Osmanlı'nın ilk toplu konut projesi olarak gösterilen Akaretler Sıraevleri Projesi'nin 135 odalı W Hotel, 35 mağaza, otelden hizmet alan 80 konut, ofis alanları, sağlık merkezi, spa, restoranlar ve kulüpten oluştuğunu vurgulayan Serdar Bilgili, "W Otel İstanbul, gelecek yazın sonlarına doğru, diğer alanlar ise mart ayından itibaren devreye girmeye başlayacak" diye konuştu. Bilgili, fiyatları henüz belirlenmeyen konutların yüzde 60'nın şimdiden talibi olduğunu açıkladı.
'Diğer markalar sırada'
İstanbul'a girmek için uzun süredir fırsat kolladıklarını belirten Starwood Hotels&Resorts Avrupa, Afrika ve Ortadoğu Başkanı Roealand Vos ise, "Sheraton'la ayrıldığımız İstanbul'a lüks otel markamız W Hotel'le dönüyoruz ve Avrupa'daki ilk otelimizi bu şehirde açıyoruz" açıklamasını yaptı. İstanbul'un kültürel çeşitliliği ve tüm karışımları barındırmasının kendilerini cezbettiğini vurgulayan Vos, "İstanbul, iş ve eğlence seyahatleri için süper bir destinasyon (turizm alanı). Dünyayı İstanbul'a getireceğiz" dedi.
Vos, W Hotel'in yanı sıra grup bünyesindeki diğer markaların da pazara girmesi için araştırma yaptıklarını aktardı.
Atatürk müzesi

  • Sultan Abdülaziz tarafından inşa edilen Akaretler Sıraevleri, Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım'ı da ağırlamış. Serdar Bilgili, bu
    yüzden Zübeyde Hanım'ın yaşadığı binayı Atatürk Müzesi olarak restore edeceklerini açıkladı.
  • Projedeki evler W Hotel'den temizlikten güvenliğe kadar her konuda hizmet alabilecek. Ayrıca evlerini W Hotel tarzında döşetenler istedikleri zaman bu evleri W Hotel'e otel odası olarak kiraya vererek gelir elde edebilecek.
  • İstanbul'da Aija, Radisson SAS ve Kahramanmaraş'ta otel sahibi olan Serdar Bilgili, turizm yatırımlarını artıracak. Bilgili, Anadolu'da da otel arayışında.