Akaryakıtta beklenen indirim

Akaryakıtta beklenen indirim
Akaryakıtta beklenen indirim
Rafineri fiyatlarında dün yapılan indirimin ardından, motorin satış fiyatlarında bugünden geçerli litrede 9-10 kuruş indirim yapıldı.

ANKARA - Petrol fiyatlarında arka arkaya yaşanan düşüş kendisini pompada da gösterdi. Motorin fiyatları 10 kuruş düşürülürken, benzinde de indirim yapılması bekleniyor.

Ankara'da litresi 3,80-3,86 lira arasında satılan motorin 3,70-3,77 liraya indi. İndirim sonrası motorinin litre fiyatı İstanbul 'da 3,76-3,75, İzmir'de ise 3,77-3,68 aralığında satılmaya başlandı.

İndirimin oransal karşılığı da yüzde 2.6 olarak belirlendi.

Akaryakıt ürünlerinin perakende satış fiyatları, dağıtım şirketlerinin maliyetine ve rekabet şartlarına, illere ve dağıtım şirketlere göre litrede birkaç kuruş farklılık gösterebiliyor.

Uluslararası piyasalarda düşüş trendine devam eden petrol fiyatlarının motorinin ardından benzin fiyatlarını da düşürmesi bekleniyor.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, sabah saatlerinde yaptığı açıklamada indirimin birkaç gün içinde gerçekleşebileceğini söyledi.

PETROL 8 AYIN DİBİNE İNDİ
Petrol fiyatları, dün son 8 ayın en düşük seviyesi olan 82 doların altını gördükten sonra bugün 85 dolara doğru yükseldi.
ABD ham petrolünün temmuz ayı teslimi varil fiyatı bugün 84,74 dolar ve Londra Brent tipi ham petrolün temmuz ayı teslim fiyatı 99,29 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

bigPara.com