Akaryakıttaki tavan fiyat uygulaması kaldırılıyor

Akaryakıttaki tavan fiyat uygulaması kaldırılıyor
Akaryakıttaki tavan fiyat uygulaması kaldırılıyor
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, akaryakıttaki tavan fiyat uygulamasının bu gece 00.00 itibariyle sona ereceğini açıkladı.

RADİKAL-Tavan fiyat uygulaması bu gece 00.00 itibariyle sona eriyor. Konuyla ilgili açıklama yapan EPDK, fiyat artışları konusunda dağıtım şirketlerinin yakından izleyeceğini söyledi ve gerekirse yeniden tavan fiyat uygulamasına gidilebileceği mesajı verdi. Akaryakıtta tavan fiyat uygulaması bugün 24.00'te sona erecek.

EPDK’dan yapılan açıklamada, iki aylık tavan fiyat uygulamasının sona erdiğini ancak şirketlerin kâr marjları konusunda yakından takip edileceğini, olası bir manipülasyonda yeniden tavan fiyat uygulamasına gidilebileceği sinyali verdi.

SERT AÇIKLAMA


Açıklamada, “İki aylık tavan fiyat uygulaması 20 Nisan 2015 tarihi saat 24:00’da son bulacak olup, Kurumumuz bundan sonraki süreçte de ilgili mevzuat çerçevesinde piyasada fiyat oluşumlarını titizlikle izleyecek, rafineri, dağıtıcı ve bayi paylarının en yakın erişilebilir dünya serbest piyasa oluşumu ile uyumluluk göstermesi hususunu kararlılıkla ve hassasiyetle yakından takip edecektir” denildi.


20 ŞUBAT'TA BAŞLAMIŞTI


EPDK, akaryakıt dağıtım şirketlerinin fiyat oluşumlarında belirlenen sisteme uymamaları nedeniyle 20 Şubat'ta tavan fiyat uygulamasına geçilmesine karar vermişti.

 

bigPara.com

  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Piyasa

  ,

  Bugün

  ,

  Gece

  ,

  akaryakıt

  ,

  EPDK

  ,

  açıklama

  ,

  2015