Akbank 125 milyon dolara 'ABC' bankacılık üssü kuruyor

Akbank 125 milyon dolara  'ABC' bankacılık üssü kuruyor
Akbank 125 milyon dolara  'ABC' bankacılık üssü kuruyor

Kurtul, bölgenin en yüksek işlem hacimli merkezini kuracağız.

İSTANBUL - Akbank, Gebze Şekerpınar’daki 80 dönümlük arazide yeni bankacılık merkezinin temelini attığını duyurdu. Akbank’tan yapılan yazılı açıklamada, Türkiye ve çevresindeki bölgenin bankacılık merkezi olması hedeflenen tesise, Akbank Banking Center (ABC) adı verildiği kaydedildi.

Bir yılda tamamlanacak

Akbank’ın, bir yılda tamamlanması planlanan ABC için, büyük bölümü 2009 yılı içinde olmak üzere, toplam 125 milyon liralık yatırım yapacağı bildirildi. Yaklaşık 5 bin kişinin çalışabileceği kapasiteye sahip olacak merkezde, ilk aşamada, Akbank Operasyon Merkezinin yanı sıra Bilgi Teknolojileri iş birimi ile destek ekiplerinin faaliyet göstereceği belirtildi. Koray İnşaat tarafından inşa edilecek olan merkezin, 52 bin 300 metrekare kapalı alanda altı katlı bir binadan oluşacağı ve binanın, Skidmore, Owings & Merrill firması tarafından projelendirildiği ifade edildi.

Kaliteyi yükseltecek

Akbank Genel Müdürü Zafer Kurtul, ABC’nin, Akbank ve Türkiye için ‘çok önemli’ ve ‘büyük’ yatırım olduğuna işaret ederek, 2010 yılında hizmete girecek olan ABC’nin, Türkiye ve çevresindeki bölgede en yüksek işlem hacmine sahip bankacılık merkezi olmasını amaçladıklarını dile getirdi.
Kurtul, ileri teknoloji kullanılarak inşa edilecek merkezin, operasyon ve bilgi teknolojilerini kapsayan kompleks olacağını vurgulayarak, “Hem hizmet kalitemizi hem verimliliğimizi daha da yükseltmemize katkıda bulunacak. Merkezin ayrıca çalışanlarımızın motivasyonunu yükseltecek, çevreye duyarlı olmasını hedefliyoruz” dedi. (Radikal)