Akbank 7'nci kez en iyi banka seçildi

Dünyanın önde gelen finans dergilerinden olan Euromoney, yedinci kez Akbank'ı 'Türkiye'nin en iyi bankası' seçti. Akbank'tan yapılan yazılı açıklamada, derginin Temmuz 2005 sayısında yapılan 'yılın en iyileri' seçiminde, Türkiye'den, Akbank'ın 'yılın en İiyi bankası' olarak seçildiği kaydedildi.

İSTANBUL - Dünyanın önde gelen finans dergilerinden olan Euromoney, yedinci kez Akbank'ı 'Türkiye'nin en iyi bankası' seçti. Akbank'tan yapılan yazılı açıklamada, derginin Temmuz 2005 sayısında yapılan 'yılın en iyileri' seçiminde, Türkiye'den, Akbank'ın 'yılın en İiyi bankası' olarak seçildiği kaydedildi.
Daha önce 1992, 1993, 1998, 2001, 2003 ve 2004 yıllarında Türkiye'nin en iyi bankası seçilen Akbank'ın, böylece Euromoney dergisi tarafından yedinci kez Türkiye'nin en iyi bankası olarak belirlendiği belirtildi. Akbank'ı Türkiye'nin en iyi bankası seçmesinin gerekçelerini de sıralayan Euromoney, Akbank'ın güçlü sermaye yapısı, yüksek sermaye yeterlilik rasyosu, krediler ve kredi kartlarındaki pazar payı ile net gelirlerindeki artışın bu seçimde etkili olduğunu vurguladı.