Akbank Direkt yılın uygulaması seçildi

Akbank Direkt yılın uygulaması seçildi
Akbank Direkt yılın uygulaması seçildi
Akbank Direkt Mobil, Global Mobile Awards'da "Yılın Uygulaması" kategorisinde "Dünyanın En İyi Akıllı Telefon Uygulaması" seçildi

Akbank Direkt Mobil, mobil dünyanın prestijli ödüllerinden Global Mobile Awards tarafından "Yılın Uygulaması" kategorisinde “Dünyanın En İyi Akıllı Telefon Uygulaması” seçildi.
iOS, Android ve Windows 8 işletim sistemlerine özel tasarlanmış, kullanıcı deneyimi yüksek olan Akbank Direkt Mobil uygulaması, basit menü yapısı, hızlı işlem yapabilme özelliğinin yanı sıra, tek şifreyle uygulamaya giriş yapılabilme özelliği de sunuyor.
Mobil bankacılık alanındaki yenilikçi çalışmaları, alanının en iyi uzmanlardan oluşan bir ekip ile aralıksız sürdürdüklerini vurgulayan Akbank Direkt Bankacılık'tan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Orkun Oğuz, "GSMA, dünyanın en önde gelen şirketlerinin, en seçkin uzmanların yakından takip ettiği dünyanın en önemli mobil etkinliği. Mobil Dünya kongresinin düzenlediği Küresel Mobil ödüllerinden en değerlisi olan Akıllı telefon uygulamaları yarışında “dünyanın en iyisi” ödülünü almak bizi gururlandırıyor. Teknolojiyi müşterilerimizin hizmetine sunarken insan faktörünü önemseyen vizyonumuz ile Türkiye ’de ilk defa bu ödülü alan banka olarak rakiplerimize örnek olmaya ve sektöre yön vermeye devam edeceğiz.” dedi.
Oğuz, "Akbank Direkt Mobil, mobil dünyada rakiplerine fark atan bir uygulama olarak uluslararası çapta ödüllendirildi. Uygulamanın basit, kullanıcı deneyiminin yüksek, kullanımının pratik olması, tek şifreyle uygulamaya giriş yapılabilmesi bu ödülün kazanılmasını sağlayan özellikler olarak öne çıktı. Kullanıcılarımız uygulamamızı çok sevdiği ve harika yorumlar yaptığı için Akbank Direkt Mobil uygulamamız Apple Store, Windows Phone Store gibi uygulama dükkanlarında “Harika Uygulamalar” listelerinde yer alıyor” dedi.
Türkiye'de yeni olan mobil bankacılık kullanımı artarak sürecek
Türkiye’de mobil bankacılığın 4 yıllık bir geçmişi olmasına rağmen çok hızlı bir büyüme yaşadığının altını çizen Oğuz, “Son bir yılda mobil bankacılığı kullanmaya başlayan dijital bankacılık müşterilerimizin yüzde 25’i artık sadece mobil bankacılık kullanıyor. Mobil bankacılık kullanan müşterilerimiz, internet bankacılığı kullananlardan 4 kat daha fazla Akbank Direkt’e giriyor. Mobil kanallar çok hızlı bir büyüme yaşıyor. Bankalar her geçen gün gittiğimiz yerler olmaktan, kullandığımız cihazlar olmaya dönüşüyor. Sektörlerin djitalleştiği bu dönemde bankacılık olarak daha sosyal , daha dijital ve daha mobiliz."

bigPara.com