Akbank 'Uğur Böceği'ni yeniledi

Günlük hayatta bozuk para kullanımı arttıkça bankalar da küçük tasarrufların toplandığı kumbaraları yeniliyor. Akbank da çocuklara bankacılığı tanıtarak tasarrufa teşvik etmeyi hedefleyen projesi kapsamında...

İSTANBUL - Günlük hayatta bozuk para kullanımı arttıkça bankalar da küçük tasarrufların toplandığı kumbaraları yeniliyor. Akbank da çocuklara bankacılığı tanıtarak tasarrufa teşvik etmeyi hedefleyen projesi kapsamında bir dönem Akbank'ın sembolü haline gelen sevimli uğur böceği kumbaraları yeniledi.
Birikimlerini Akbank'ta, yatırım ürünlerinde değerlendirenler ile Hazine bonosu veya yatırım fonu alan müşteriler nostaljik Uğur Böceği kumbarasına sahip olabilecek. Banka ayrıca 'Bebek Hesabı' açtırarak, mevcut hesaba yatırım fonu talimatı verenlere de nostaljik kumbaralardan hediye edeceğini duyurdu.
Bankadan yapılan açıklamada, "Akbank'a yarım asırdır eşlik eden ve bugün daha modern tasarıma kavuşan Uğur Böceği Kumbarası, birikimlerin kolayca boşaltılabilmesi ve tekrar kullanılabilmesi için bir anahtara da sahip oldu. Akbank'ın sembol seçtiği Türkiye'nin ilk kumbarası 'Uğur Böceği' artık ömür boyu müşterileriyle birlikte olacak" denildi.