Akbank'a 450 milyon dolar kredi

Akbank ihracat alacakları, çek alacakları ve işçi havaleleri ve diğer dövizli havalelere dayalı toplam 450 milyon dolar tutarında ve sekiz yıl vadeli dış finansman sağladı.

İSTANBUL - Akbank ihracat alacakları, çek alacakları ve işçi havaleleri ve diğer dövizli havalelere dayalı toplam 450 milyon dolar tutarında ve sekiz yıl vadeli dış finansman sağladı. Söz konusu bu kredi orta ve uzun vadeli işletmeyle yatırım kredilerinin finansmanında kullanılacak.
Akbank alınan söz konusu bu yeni krediyle birlikte Akbank'ın ihracat alacakları, çek alacakları ve işçi havalelerine dayalı seküritizasyon programının, genel toplamda iki milyar 975 milyon dolar seviyesine ulaştığını duyurdu.
Akbank'tan yapılan yazılı açıklamada "2005 yılında sağlanan toplam 1 milyar dolarlık ihracat alacakları, çek alacakları ve işçi havalelerine dayalı seküritizasyon işlemi ve 500 milyon dolarlık yurtdışı kredi kartı alacaklarına dayalı seküritizasyon işlemiyle birlikte, bugün alınan 450 milyon dolar tutarındaki kredinin, Akbank'ın müşterilerinin orta ve uzun vadeli işletme, yatırım kredilerinin finansmanında kullandırılacaktır" denildi.