Akbank'a en iyi banka ödülü

Akbank'a en iyi banka ödülü
Akbank'a en iyi banka ödülü

Ziya Akkurt (sağdan ikinci) ödülü Euromoney direktörü Clive Horwood?dan (soldan ikinci) aldı.

İSTANBUL - Akbank’ın, finans dergilerinden Euromoney tarafından her sene verilen, ‘Awards of Excellence’ - ‘Mükemmellik Ödülleri’ kapsamında ‘Türkiye’nin En İyi Bankası’ seçildiği bildirildi.
Akbank’tan yapılan yazılı açıklamada, ‘Awards of Excellence’ ödül töreninin, dünyanın dört bir yanından en üst düzey banka yöneticilerinin katılımıyla Londra’da düzenlendiği belirtildi. Ödülü alan Akbank Genel Müdürü Ziya Akkurt açıklamada, Akbank’ın, müşteri odaklılığı, yaygın şube ağı, modern risk yönetimi ve taviz vermeden sürdürdüğü en üst düzey bankacılık hizmetleriyle bu önemli ödüle layık görüldüğünü kaydetti.

‘Ekonomiye destek vermeye devam ediyoruz’
Akkurt, şunları kaydetti: “Bugüne kadar kazandığı başarılara, Euromoney dergisi tarafından büyük bir titizlikle verilen ‘Türkiye’nin En İyi Bankası’ ödülünü ekleyerek, gücünü bir kez daha kanıtladı. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik hizmetleri sunmak için yatırım yapmaya, aktif kalitemizden, finansal performansımızdan ve etkili risk yönetiminden ödün vermeden Türk ekonomisine sürekli destek sağlamaya devam ediyoruz.
Akbank, global finansal çalkantıların yaşandığı son dönemde çok net ve tutarlı bir strateji izlemiş ve ülkemiz için sürdürülebilir değer yaratmaya odaklanmıştır. Bu ödül, stratejilerimizin objektif ve tarafsız bir gözle doğruluğunu teyit etmektedir.”
Euromoney ise Akbank’ın güçlü sermaye yeterlilik rasyosunun, yaygın mevduat tabanı ve şube ağının yanı sıra takipteki kredi oranının sektörün altında olmasının, bu kredilerin tamamı için karşılık ayrılmasının ve başarılı yönetiminin, ‘Türkiye’nin En İyi Bankası’ ödülünün Akbank’a verilmesinde etkili olduğunu duyurdu. (Radikal)