Akbank'ın ilginç isim öyküsü

Akbank Yönetim Kurulu Murahhas Azası Suzan Sabancı, Sabancı Holding'in misyonunun rekabetçi ve sürdürülebilir büyüme potansiyeli olan stratejik sektörlerde büyüme olduğunu söyledi.

KAYSERİ- Akbank Yönetim Kurulu Murahhas Azası Suzan Sabancı, Sabancı Holding'in misyonunun rekabetçi ve sürdürülebilir büyüme potansiyeli olan stratejik sektörlerde büyüme olduğunu söyledi. Akbank ve Kayseri Sanayi Odası ile oda ve oda üyelerinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere sağlanacak 100 milyon dolar kredinin Hilton Kayseri'de düzenlenen imza törenine konuşan Sabancı şunları söyledi:
"Akbank adı 'Adana'daki Kayserililer' kelimelerinin başharflerinden kaynaklanmaktadır. Kayseri, Sabancı ailesi için özel anlam taşımaktadır. Kayserili olan dedem Hacı Ömer Sabancı ve Kayserili işadamları tarafından kurulan bankamızın ismi de Adana'daki Kayserililer kelimelerinin başharflerinden oluşmaktadır. O nedenle, bu tür organizasyonları Kayseri gibi Türkiye ekonomisinin öne çıkan ilinde gerçekleştirmekten mutluyuz. Kayserililerin ne kadar akıllı oldukları babam ve aile büyüklerim tarafından çok iyi anlatılmıştır."