Akbank'ta sürpriz istifa

Akbank'ta sürpriz istifa
Akbank'ta sürpriz istifa
Akbank'ta 1996 yılından beri Akbank'ta görev alan,2008 yılından beri ise bankanın genel müdürlüğünü yürüten Ziya Akkurt istifa etti

Akbank'tan KAP'a yapılan resmi açıklamada, "Bankamız Genel Müdürü Ziya Akkurt 5 Ocak 2012 tarihinde görevinden ayrılmıştır. Aynı tarihte yapılan Yönetim Kurulu Toplantısı'nda Genel Müdürlük görevine Bankamız'da Genel Müdür Vekili olarak görev yapan Sabri Hakan Binbaşgil'in atanmasına karar verilmiştir" ifadesine yer verildi.

ZİYA AKKURT KİMDİR?
Akkurt, 1996 yılında Akbank’a Kurumsal Bankacılık Bölüm Müdürü olarak katıldı, 1997 yılında da Genel Müdür Yardımcısı olarak görev aldı. Ziya Akkurt, 2001 yılında başlatılan Yeni Ufuklar Değişim Projesi’nde aktif olarak görev aldı ve Ticari Krediler, Ticari ve Kurumsal Bankacılık ve Proje Finansmanları Bölümleri’ni yeniden yapılandırma sorumluluğunu yürüttü. 2008 yılında Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’ye Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak atanan Akkurt, 2009 yılı Nisan ayında Kurumsal ve Ticari Bankacılık’tan sorumlu Genel Müdür Vekili olarak Akbank’ta çalışma hayatına devam etti.

Akkurt, aynı zamanda, 1996 - 2008 yılları arasında sırasıyla BNP-Ak-Dresdner Bank, BNP-Ak-Dresdner Finansal Kiralama şirketlerinde kredilerden sorumlu Yönetim Kurulu Üyeliği, 2006- 2008 yılları arasında ise Akbank A.G./ Almanya Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde de bulundu.


AKBANK'IN YENİ GENEL MÜDÜRÜ HAKAN BİNBAŞGİL

Hakan Binbaşgil 2002 yılında yeniden yapılanmadan sorumlu olarak Akbank'a katıldı. 2003 yılında Perakende Bankacılıktan sorumlu 2008 yılında da Akbank Genel Müdür Vekili oldu.

Robert Koleji bitirdikten sonra, Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

MBA ve Finans Master derecesini LSU, Baton Rouge'dan aldı.

1986 senesinde kariyerine Accenture'da Yönetim Danışmanı olarak başladı, uzun yıllar Londra ofisinde çalıştıktan sonra İstanbul ofisinde çalışmalarına devam etti.(hürriyet)

bigPara.com