Akçaoğlu Citibank'ın ilk Türk ülke başkanı oldu

Akçaoğlu Citibank'ın ilk Türk ülke başkanı oldu
Akçaoğlu Citibank'ın ilk Türk ülke başkanı oldu

Serra Akçaoğlu, 23 yıllık bankacı.

İSTANBUL - Citibank’ın ülke başkanlığına Citibank A.Ş Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Serra Akçaoğlu atandı. Citibank’tan yapılan yazılı açıklamada, Citibank Türkiye’nin ilk Türk Ülke Başkanı olan Serra Akçaoğlu’nun, genel müdürlük ve yönetim kurulu üyeliği görevlerini sürdüreceği kaydedildi.

Citi’de altı kadın var
Bu atama ile birlikte Akçaoğlu’nun, Citigroup’un dünya çapındaki altı’sı kadın, 92 ülke başkanından biri olduğu ifade edilen açıklamada, beş yıldır Citibank Türkiye’nin ülke başkanlığı görevini yürüten Steve Bideshi’nin, Trinidad&Tobago Maliye Bakanlığı ve Merkez Bankası için danışman olarak çalışacağı belirtildi.
Bankacılığa 1986 yılında başlayan Serra Akçaoğlu, 14 yıllık Manufacturer’s Hanover Bank, Chemical Bank ve Koçbank tecrübesinin ardından 2000 yılında Citibank’a Ticari Ürünlerden Sorumlu Bölüm Başkanı olarak katıldı. 

Dokuz yıldır Citi’de
Serra Akçaoğlu 2002 yılında Citibank Türkiye ve İsrail Bölgesi Ticaret Finansmanı, Nakit Yönetimi ve Menkul Kıymet Saklamadan Sorumlu Bölüm Başkanlığı’na getirildi. Serra Akçaoğlu, 2005-2007 yılları arasında merkezi Londra’da bulunan Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Ticari Ürünler Bölge Başkanlığını yürüttükten sonra, Türkiye’ye dönerek Citi Türkiye Ticari Bankacılık Başkanı oldu. (Radikal)