Akdeniz Dağıtım 546 milyon dolara gitti

Akdeniz Dağıtım 546 milyon dolara gitti
Akdeniz Dağıtım 546 milyon dolara gitti
Akdeniz Elektrik Dağıtım'a en yüksek teklifi 546 milyon dolarla Cengiz-Kolin-Limak Ortak Girişim Grubu verdi.

ANKARA - Türkiye Elektrik Dağıtım AŞ'ye (TEDAŞ) bağlı Akdeniz Elektrik Dağıtım AŞ'nin özelleştirme ihalesinin nihai pazarlık görüşmesinde, en yüksek teklifi 546 milyon dolarla Cengiz-Kolin-Limak Ortak Girişim Grubu verdi.
Özelleştirme İdaresi Başkan Yardımcısı İbrahim Halil Kırşan'ın komisyon başkanlığında yapılan nihai pazarlık görüşmesinde ilk olarak kapalı elemesiz teklifler alındı. 1. elemeli yazılı turda en düşük teklifi veren Alsim Alarko Sanayi Tesisleri ve Ticaret AŞ elendi. Kalan 3 firmayla açık artırmaya geçildi.
Açık artırmada başlangıç tutarı 475 milyon dolar, artırım aralığı ise 2 milyon dolar olarak belirlendi.
12 tur olarak gerçekleştirilen açık arttırmanın 10'uncu turunda Elsan-Tümaş-Karaçay Ortak Girişim Grubu çekildiğini açıkladı. Genpa Telekomünikasyon ve İletişim Hizmetleri Sanayi Ticaret AŞ de 12. turda, Cengiz-Kolin-Limak Ortak Girişim Grubu'nun verdiği 545 milyon dolarlık teklifin üzerine çıkmadı ve ihaleden çekildi.
Cengiz-Kolin-Limak Ortak Girişim Grubu, Komisyon Başkanı İbrahim Halil Kırşan'ın teklifi revize edip etmeyeceklerini sorması üzerine, Cengiz-Kolin-Limak Ortak Girişim Grubu 1 milyon daha artışa giderek, teklifini 546 milyon dolara çıkardı.

-Abone yapısı- Akdeniz Elektrik Dağıtım AŞ, Antalya Burdur ve Isparta illerinde faaliyet gösteriyor. Söz konusu şirketin 1 milyon 67O bin abonesi bulunuyor. Elektrik tüketim miktarı 5 milyar KWh ve kayıp -kaçak oranı ise yüzde 11 civarında hesaplanıyor. (AA)

bigPara.com