Akışık'a yeni görev

Vural Akışık, Milliyet, Radikal, Posta ve Fanatik'i yayımlayan Doğan Gazetecilik A.Ş.'nin Yönetim Kurulu üyeliğine getirildi. Malatya doğumlu Akışık, Robert Kolej'den sonra ODTÜ'de ekonomi lisansı ve...

İSTANBUL- Vural Akışık, Milliyet, Radikal, Posta ve Fanatik'i yayımlayan Doğan Gazetecilik A.Ş.'nin Yönetim Kurulu üyeliğine getirildi. Malatya doğumlu Akışık, Robert Kolej'den sonra ODTÜ'de ekonomi lisansı ve matematik yüksek lisansı dereceleri aldı, Kaliforniya Üniversitesi-Berkeley'de matematik-istatistik doktorası yaptı.
Berkeley ve ODTÜ'de yedi yıl öğretim üyeliği yapan Akışık, 1976'da Çukurova Grubu'nda iş hayatına atıldı. 1988'e kadar grupta çalışan Akışık, 1997'ye kadar kurucusu olduğu Türk Merchant Bank'ın yönetim kurulu başkanlığını yaptı. 1997'de Doğan Şirketler Grubu'na katılarak Dışbank'a murahhas aza oldu. 2001 krizinden sonra Kamu Bankaları Ortak Yönetim Kurulu Başkanlığı yapan Vural Akışık, 2002 sonunda Doğan Şirketler Grubu'na döndü. Akışık, halen Doğan Holding ve Petrol Ofisi A.Ş. (POAŞ) Yönetim Kurulu Başkanvekilliği görevini yürütüyor.