Akkuyu 'denizhidroteknik' ihalesini Cengiz İnşaat kazandı

Akkuyu 'denizhidroteknik' ihalesini Cengiz İnşaat kazandı
Akkuyu 'denizhidroteknik' ihalesini Cengiz İnşaat kazandı
Akkuyu Nükleer Santrali'nin limanı ve diğer hidroteknik yapılarının projelendirilmesi ve inşasını kapsayan ihaleyi Cengiz İnşaat kazandı. İhalenin mali değerine ilişkin bilgi verilmedi.

Rusya tarafından Mersin 'e yaptırılacak olan Akkuyu Nükleer Santrali'nin denizhidroteknik yapılarının anahtar teslimi projelendirilmesi ve inşası ihalesini Cengiz İnşaat kazandı.

İhaleye dokuz şirket teklif vermişti.

Akkuyu Nükleer AŞ'den yapılan açıklamada, ihalenin mali değerine yönelik herhangi bir bilgi yer almadı.

İhale konusu işler arasında Akkuyu Nükleer Santrali'nin limanı ve diğer hidroteknik yapılarının projelendirilmesi ve inşası bulunuyor.

Akkuyu’ya yapılacak toplam maliyeti 20 milyar dolarlık santralin kurulu kapasitesi 4,800 MW olacak.

(REUTERS)

bigPara.com

  http://www.radikal.com.tr/133100313310032

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Demek ki milletin anasını bir de buradan halledecek. - brandywine06

  Nükleer santralin kimi işlerini yapacakmış. O işler de kendileri gibi çürük olacağına göre milletin torunları anasının neler çektiğini bundan sonraki 10-20-30 yıl içinde görür! O santrale güvenen de salaktır. Sahi dün haber vardı, kesinti arz fazlasından kaynaklandı diye. Arz fazlası varsa neden nükleer yapılıyor ve neden elektrik bu kadar pahalı diye sormak insanın aklına geliyor tabii. Cevap belli. İnşaat olacak ki para rahatça dağıtılabilsin.

  Dinlemede yakalanan sözünü gerçekleştiriyor tip. - brandywine06

  Adam diyemiyorum, kimse kusura bakmasın. Ama onunla bununla konuşmalarında milletin anasına diye küfreden yaratığa ben adam demem. Başka bir ülke ve halk olsa bu yaratık bırakın devletten ihale almayı, bir daha insan içine çıkamaz. Ama bu hükümet için makbul olanlar işte bunlar. Bu hükümete oy verenlerin değeri de işte bu hükümet ve yandaş yalakaları kadar. Dindarız biz diye yemedikleri nane, yapmadıkları sahtekarlık, dolandırıcılık, rüşvet vb. kalmadı, hem de en üsttekinden başlayarak. Cengiz inşaat gibilerine bu cesareti veren de o en üstteki. Tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş derler, işte aynen o durum. Buna tepki göstermek bir yana hala oy verenler de o küfrü yemeyi hak edenler.