AKP ile CHP kapıştı

Sosyal güvenlik paketinin TBMM Genel Kurulu'nda 'temel yasa' yöntemiyle görüşülmesi AKP ile CHP'yi birkez daha karşı karşıya getirdi. Görüşmeleri terk eden CHP Grup Başkanvekili Haluk Koç...

ANKARA - Sosyal güvenlik paketinin TBMM Genel Kurulu'nda 'temel yasa' yöntemiyle görüşülmesi AKP ile CHP'yi birkez daha karşı karşıya getirdi. Görüşmeleri terk eden CHP Grup Başkanvekili Haluk Koç, "Meclis'i kapatıyorlarsa, sokaklar, meydanlar bizim" derken, AKP Grup Başkanvekili Faruk Çelik, CHP'yi 'kıskançlık ve hazımsızlıkla' suçladı.
Koç, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Genel Başkanı Köksal Aydın'ı kabulünde tasarıyı eleştirdi.
Başbakan Erdoğan'ın, bütün sendika ve işveren örgütleriyle görüşüldüğünü ve bu görüşlerinin tasarıya yansıdığını söylediğini belirten Koç, "O zaman bugün niye Emek Platformu eylem hazırlığına girişiyor?" diye sordu. Tasarı üzerinde iki CHP'li üyenin ancak 20 dakika konuşturulduğunu kaydeden Koç, gerçeklerin Meclis kürsüsünden dile getirilmesinden çekinildiğini belirtti. Koç, "Meclis'i kapatıyorlarsa, sokaklar, meydanlar bizim. Buralarda, Başbakan'ın kandırmalarını, reform adı altında halkın sağlık hakkının nasıl gasp edilmeye çalışıldığını anlatacağız" dedi.
Çelik ise CHP'li yetkililerin daha önce, sosyal güvenlik kurumlarını tek çatıda birleştiren yasa tasarısına katkı sunacaklarını söylediklerini kaydederek, "Ama daha sonra şahinler gelip geldi" diye konuştu.