'Aksayan dolum bugün tamamlanacak'

Tüpraş Genel Müdürü Hüsamettin Danış, özelleştirme aşamasındaki şirketin rafinerilerinde dün yapılan iş bırakma eyleminin 'Sağduyulu işçiler tarafından sınırlı tutulduğunu' söyledi ve...

İSTANBUL - Tüpraş Genel Müdürü Hüsamettin Danış, özelleştirme aşamasındaki şirketin rafinerilerinde dün yapılan iş bırakma eyleminin 'Sağduyulu işçiler tarafından sınırlı tutulduğunu' söyledi ve bu eylemler nedeniyle üretim kaybı olmadığını, aksayan kara dolumunun gün içinde ve bugün tamamlanacağını açıkladı.
Tüpraş rafinerilerinde kapsam içi 3.741 işçi ve 200'den fazla da geçici işçi dün şirketin dört rafinerisinde iş durdurma eylemi yaptı. Eylem nedeniyle açıklama yapan Genel Müdür Danış İzmit, İzmir, Kırıkkale, Batman rafinerilerinde ve Körfez Petrokimya ve Rafineri'de çalışan Petrol-İş Sendikası'na bağlı işçi ve geçici işçilerin özelleştirme girişimini protesto eylemi yaptığını doğruladı ve "Ancak işçilerimiz bu eylemi sınırlı tuttu, işletmemizi ve operasyonumuzu aksatacak girişimde bulunmamışlardır" dedi.