Alarko'dan 12 milyon dolarlık yatırım

Alarko Carrier, iç ve dış pazardaki panel radyatör talebini karşılamak amacıyla Dudullu Panel Radyatör Fabrikası'nın üretim kapasitesini artırmaya yönelik 12 milyon dolarlık ek üretim yatırımı gerçekleştirdi.

İSTANBUL - Alarko Carrier, iç ve dış pazardaki panel radyatör talebini karşılamak amacıyla Dudullu Panel Radyatör Fabrikası'nın üretim kapasitesini artırmaya yönelik 12 milyon dolarlık ek üretim yatırımı gerçekleştirdi.
Kuruluşun, 12 milyon dolarlık ek yatırımla panel radyatör üretim kapasitesini iki katına çıkararak yıllık 1 milyon metre üretime imza atacağı belirtildi. Alarko Holding Yönetim Kurulu Başkanı İshak Alaton, açılışı gerçekleştirilen ek yatırımı, sadece bir üretim hattı ilavesi olarak değil, 22 yıllık geçmişe sahip bir fabrikanın iş ve mal akışını modernleştiren bir proje olarak görmek gerektiğini söyledi.
İhracat yapacak
İshak Alaton, tam kapasite ile üç vardiya çalışan Alarko Carrier Dudullu Panel Radyatör Fabrikası'nın üretim miktarının yarısının başta Avrupa Birliği ülkeleri olmak üzere dünyanın dört bir yanına ihraç ediliyor olmasının gurur verici olduğunu, 12 milyon dolarlık ek yatırımla ihracatlarını daha da artıracaklarını anlattı.
Alarko Carrier Genel Müdürü Önder Şahin de Türkiye'de ısıtma sektörünün son dönemde hızla yükselen bir grafikte büyüdüğüne dikkati çekerek, ısıtma pazarının, Türkiye'de konut sektöründe yaşanan hareketlenmeye ve doğalgaz kullanımının ülke genelinde yaygınlaşmasına paralel olarak önümüzdeki yıllarda büyümeye devam edeceğini belirtti. Yakın zamanda 35'in üzerinde kentin doğalgaza kavuşacağını söyleyen Şahin, bu kentlerdeki 1.5 milyon konutun ısıtma sektörünün potansiyel hedefi konumuna geleceğini belirtti.
Carrier Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Başkanı David Apel, Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne tam üyeliğinin Avrupa için gerekliliğine inandıklarını açıkladı.