Alfa: Hissemiz yüzde 27 olacak

Rus Alfa Grubu'na bağlı Alfa Telecom'un İcra Kurulu Başkanı Aleksey Reznikoviç, Çukurova Grubu ile anlaştıkları ve hisse senedine çevrilebilir tahvil de içeren finansman paketi çerçevesinde...

MOSKOVA - Rus Alfa Grubu'na bağlı Alfa Telecom'un İcra Kurulu Başkanı Aleksey Reznikoviç, Çukurova Grubu ile anlaştıkları ve hisse senedine çevrilebilir tahvil de içeren finansman paketi çerçevesinde Turkcell'in yüzde 27'ye varan oranda hissesini alabileceklerini söyledi. Aleksey Reznikoviç, "Turkcell'deki hissemiz anlaşmayla tanımlanmıştır, (anlaşma) hisse senedine çevrilebilir tahvil olarak yapılandırılmıştır... İlk aşamada bu yüzde 13.2 olacak, ancak daha sonra hissemiz tam olarak yüzde 27 civarında olacak" diye konuştu.
Reznikoviç, Alfa'nın Çukurova ile anlaşmasının SPK ve Telekomünikasyon Kurumu dahil Türkiye'deki üç kurumdan onay beklediğini ve bu onayların eylül sonuna kadar çıkmasını umduğunu söyledi. İcra Kurulu Başkanı Reznikoviç, "(Söz konusu kurumlar) konuyu yasal süresi içinde inceliyorlar ve şimdiye kadar bu süreyi aşmadılar. Üç kurum tarafından da onaylandığında, işlemi sonuçlanır. Kesin olmamakla birlikte bu eylül sonuna kadar olabilir, ancak daha uzun sürebileceği ihtimalini de göz ardı etmiyorum" dedi.