Ali Ağaoğlu ile Alaton savaşı

Ali Ağaoğlu ile Alaton savaşı
Ali Ağaoğlu ile Alaton savaşı

Ali Ağaoğlu nun 26 Eylül de Alarko Holding den satın aldığını açıkladığı Ortaköy deki arazi Reina nın karşısından Ulus a kadar ilerleyen yamaçtaki 41.

41.553 metrekaresine Ağaoğlu'nun sahip olduğu Alarko Holding'in boğazdaki arazisi, Ağaoğlu ile Alarko Holding Kurucusu Alaton'un arasını açtı.

Boğaz’da Alarko binasının da bulunduğu arazi, işadamı Ali Ağaoğlu’nun 41.553 metrekaresini almasının ardından Alarko Holding kurucusu İshak Alaton ile Ağaoğlu’nun arasını açtı. Alaton Habertürk gazetesine “Arazinin yüzde 66’sına o yüzde 33’üne biz sahibiz. Adam öyle çapaçul ki bunu yapınca çıkıp ‘Boğazın kralı benim’ dedi” diye konuştu. Bunun üzerine açıklama yapan Ağaoğlu “Ortaköy arazisi daha önce üç kardeşin mülkiyetindeyken arazinin 1/3 payı Alarko tarafından akıl zayıflığı nedeniyle hukuki ehliyetinden yoksun olduğu iddia edilen bir kardeşten alınmıştır. Bu payı aldığı bedelin üç katına satın almaya talibiz” dedi. Ağaoğlu 26 Eylül’de Alarko Holding’den boğazda yer alan arazinin 41.553 metrekarelik bölümünü satın aldığını açıklamıştı.
Alaton’un açıklamaları şöyleydi: “Ağaoğlu’na arazinin yüzde 66’sını sattılar. Ama adam çıktı demeç verdi ‘Ben Alarko’ya nakit ödedim ve hepsini aldım’ dedi. Ondan sonra borsa bize sordu ‘Oranın yüzde 33’ünü sattınız. Ne zaman sattınız? Neden açıklamadınız?’ Biz de dedik ki öyle bir satış falan olmadı. O yüzde 66’sına biz yüzde 33’üne sahibiz. Proje yapacağım diyor. Şimdi bak Ağaoğlu’na geçerse bu konuşmamızın kalitesi birdenbire düşer. Boşver. Bilmiyorum ne olacak. Şimdi biz böyle bir adamla nasıl yan yana geliriz yahu?” 

‘Açıklamayı yapmamıştır’ 

Ağaoğlu da şöyle açıklama yaptı: “Aile üyeleri tarafından yargıya taşınan bu satın alma ile ilgili dava devam etmektedir. Diğer iki kardeşin her birinin 1/3 payları gerçek değeri üzerinden bedeli de peşin ödenmek suretiyle satın aldık. Ağaoğlu Grubu olarak Alarko’nun payını, aldığı bedelin 3 katına satın almaya talibiz. Ağaoğlu olarak hayatım boyunca hiç kimsenin zaafından veya aczinden faydalanarak kelepir mal edinmedim. Açıklamanın Alaton tarafından yapıldığına inanmamaktayım. Ancak bu açıklama kendisine aitse de, yaşına hürmeten tebessümle karşılarım.” ( EKONOMİ SERVİSİ)

bigPara.com