Ali Koç:Belki umudumuzu yitiriyoruz ama...

Ali Koç:Belki umudumuzu yitiriyoruz ama...
Ali Koç:Belki umudumuzu yitiriyoruz ama...
B20 Zirvesi'nde konuşan Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve B20 İstihdam Görev Gücü Koordinatör Başkanı Ali Koç "Gazetelerde kalpleri derinden etkileyen kötü haberler gördüklerini dile getirerek,"Belki umudumuzu yitiriyoruz ama daha az umutlu olma lüksümüz yok. Daha fazla çalışkan ve azimli olmamız gerekiyor" dedi.

B20 Türkiye Konferansı'nda konuşan Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve B20 İstihdam Görev Gücü Koordinatör Başkanı Ali Koç, merkez bankalarının ve hükümetlerin gösterdiği yoğun gayretlere rağmen, finans piyasalarının hala hassas, ekonomik büyümenin cansız ve milyonlarca insanın işsiz olduğunu belirterek, "Lehman Brothers'ın iflasının üzerinden 7 yıl geçmiş olmasına rağmen neredeyse yeniden aynı noktaya döndüğümüzü görmek üzücü" dedi.

SORUNLARI ELE ALAN TEK PLATFORM
Koç, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ev sahipliğinde ATO Congresium'da düzenlenen B20 Türkiye Konferansı'nın ikinci gününde gerçekleştirilen "İstihdam Trendleri ve Ekonomik Büyüme" oturumunda, G20'nin 21. yüzyılın sorunlarını ele alan tek platform olduğunu ifade etti. Gazetelerde kalpleri derinden etkileyen kötü haberler gördüklerini dile getiren Koç, "Belki umudumuzu yitiriyoruz ama daha az umutlu olma lüksümüz yok. Daha fazla çalışkan ve azimli olmamız gerekiyor. Lehman Brothers'ın iflasının üzerinden 7 yıl geçmiş olmasına rağmen neredeyse yeniden aynı noktaya döndüğümüzü görmek üzücü" diye konuştu.

Dünya finans devi Lehman Brothers'in tabelasının indirildiği bu fotoğraf 2008'deki krizin de simgesi oldu.

BÜYÜME ÇOK ETKİLENİR
Koç, merkez bankalarının ve hükümetlerin gösterdiği yoğun gayretlere rağmen, finans piyasalarının hala hassas, ekonomik büyümenin cansız ve milyonlarca insanın işsiz olduğunu vurgulayarak, "Ekonomik büyüme yine bundan çok etkilenir durumda. Çok daha önemlisi milyonlarca insan istihdam piyasasının dışında. Aslında bizim yakıtımız umut. Aksi halde hayatta kalamayız. İstihdam çok önemli. Bu umudu canlı tutmak mecburiyetindeyiz" ifadelerini kullandı.

AA

bigPara.com