Alman Dışişleri'nden TOBB'a vize sözü

ANKARA - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Almanya Federal Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Dr. Wolf Ruthart Born’dan vize konusunda iş dünyasına yardımcı olma sözü aldı. Born, Hisarcıklıoğlu’na; “Vize konusunda bir sorun yaşanırsa, TOBB’un bizimle doğrudan temas etmesi halinde, bizzat devreye girerek sorunun çözülmesi için elimden geleni yapacağım” dedi. 
Hisarcıklıoğlu, İstanbul’da yerleşik Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Franz Koller, Köln’de yerleşik Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Dr. Von Leoprehting ve Yönetim Kurulu Üyesi Engin Koyuncu ile birlikte, daha önce Almanya’nın Türkiye Büyükelçisi olarak da görev yapan, Almanya Federal Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Born’u, Berlin’de makamında ziyaret etti. Türk ve Alman iş dünyalarının üçüncü ülkelerde de işbirliği yapabileceğini dile getiren Hisarcıklıoğlu, Türkiye’ye üst düzey ziyaretler kapsamında gelen işadamları ile bu konularda görüşmek istediklerini ifade etti.
Almanya ile Türkiye arasında uygulanan vize konusuna da değinilen toplantıda Müsteşar Dr. Wolf Ruthart Born “Vizeyi kaldıramayız ama işlerin kolaylaşması için her şeyi yapmaya hazırız” dedi. (anka )


  ETİKETLER:

  Almanya

  ,

  Türkiye

  ,

  Ankara