Alman işçilere 20 yılın en büyük zammı

Alman işçilere 20 yılın en büyük zammı
Alman işçilere 20 yılın en büyük zammı
Almanya'da işverenlerle işçi sendikaları arasında imzalanan zam anlaşmasıyla, işçiler son 20 yılın en yüksek ücret artışını görecek

Analistler, Avrupa 'nın en büyük ekonomisindeki üretim artışının etkisiyle alınan zam kararının, euro bölgesindeki sıkıntıların ışığında dengesizlikleri gidermek adına önemli bir gelişme olduğuna işaret etti.

Almanya 'nın en büyük sanayi birliği IG Metall, işçilerine yüzde 4.3 ücret artışına karar verdi ve toplamda 3.6 milyon kişilik istihdam gücüne 1992'de verilen yüzde 5.4'lük zamdan bu yana verilen en yüksek ücret artışına imza attı.

Sendika, yüzde 4.3'lük zammın 1 Mayıs - 30 Nisan 2013 tarihlerini kapsayacağını ifade etti.(hürriyetcomtr)

bigPara.com

  ETİKETLER:

  1 Mayıs

  ,

  Euro

  ,

  Almanya

  ,

  zam

  ,

  Sendika

  ,

  Avrupa

  ,

  sanayi

  http://www.radikal.com.tr/108863910886392

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Holland Korkusu - amorcortes

  Merkel ilerleyen süreç içerisinde almanya'da da yükselen bir sol istemedği için hemen işçi ve emekçi kitlelere dönük kozunu oynuyor.Bir Holland' da Alamanya'dan doğar mı kim bilir?

  Sendika dediğin böyle olmalı - turkdanis

  Memurulara sesleniyorum , sendikayi görüyormusunuz Almanya gibi bir ülkede üzde 4.3 çok büyük bir rakam, ya sizin üye olduğunuz sendikalar, memur sen -kamu sen v.s.onlar ne yapıyor, hepsi yandaş sendika sizin işiniz olmaz, sendika dediğin satılmış olmamalı.Sizin üye olduğunuz sendika başkanları ilerde Milletvekili oluyor :)))