Alp Alkaş vefat etti

Alp Alkaş vefat etti
Alp Alkaş vefat etti

Alp Alkaş (solda)

Türkiye'nın başta AK Merkez olmak üzere bir çok önemli alışveriş merkezine hizmet veren ALKAŞ Danışmanlık şirketinin sahibi Avi Alkaş'ın küçük oğlu Alp Alkaş Londra'da kaldığı evde ölü bulundu.

Londra’da çalışan 27 yaşındaki Alp Alkaş’ın dün geceyarısı evinde fenalaşarak hayatını kaybetti. 27 yaşındaki Alkaş’ın kalp krizi geçirmiş olabileceği öne sürülüyor. Alp Alkaş’ın kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere karşın kurtarılamadığı öğrenildi.
Musevi cemaatinin en önemli işadamlarından olan Alkaş Danışmanlığın sahibi Avi Alkaş sabah aldığı ölüm haberi sonrası hemen ilk uçakla Londra’ya hareket ederken yanında Alp Alkaş’ın Efes Pilsen yardımcı antrenörü olan ağabeyi Emir Alkaş da yer aldı.
27 yaşındaydı
Robert Kolej’de tamamladığı lise eğitiminin ardından, 2007 yılında Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olan Alp Alkaş, yüksek lisans öğrenimini de yine Boğaziçi Üniversitesi’nde İşletme Bilişim Sistemleri üzerine tamamladı.
Üniversite hayatı boyunca, Türkiye’de alışveriş merkezleri ve perakende danışmanlığında lider firma olan Alkaş Danışmanlık’ta çalışan Alp Alkaş, Yönetim ve Operasyon Uzmanlığı yapmıştır. Bu süreçte önemli alışveriş merkezi konsept geliştirme ve kiralama departmanlarında görev alan Alp Alkaş, şirketin dünyaca ünlü gayrimenkul hizmet firması Jones Lang LaSalle ile stratejik ortaklığa girmesinin ardından, şirketin Avrupa merkezinin bulunduğu Londra’ya yerleşti
Burada perakendecilerin uluslararası genişleme planlarına destek olan Avrupa Perakende Grubu’nda (Pan-European Retail Agency) ve Avrupa genelindeki alışveriş merkezleri yatırımları için uluslararası şirketlere danışmanlık veren Avrupa Perakendesi Sermaye Piyasaları (European Retail Capital Markets) ekiplerinde görev aldı.
Yirmi iki yaşında perakende sektörünün önemli sertifikasyonlarından CSM(Certified Shopping Center Manager) ve CMD(Certified Marketing Director) ünvanlarına hak kazanan Alp Alkaş, bu iki ünvanı kazanan tarihteki en genç kişi olarak ICSC Next Generation programının Yönetim Kurulu’na kabul edildi
Boş zamanlarının büyük bir kısmını spor aktivitelerine ve farklı tür spor müsabakalarını takip etmeye ayıran Alp Alkaş, ayrıca sinema ile non-fiction ve otobiyografi kitaplarına ilgi duydu. ( EKONOMİ SERVİSİ)

Alkaş'ın spor ile ilgili yazılar yazdığı blog 'u: http://sporseyrederken.blogspot.com/

bigPara.com