'Altı ay içinde 3.4 milyar dolar yatırım yapacağız'

Türk Telekom İcra Kurulu Başkanı Paul Doany, önümüzdeki altı yıl içinde 3.4 milyar dolar yatırım yapacaklarını söyledi. Doany, "Bu yılın ilk altı ayında yatırımlar konusunda biraz geç kaldık ama bu, şirketteki bazı prosedürlerden kaynaklanıyor.

İSTANBUL- Türk Telekom İcra Kurulu Başkanı Paul Doany, önümüzdeki altı yıl içinde 3.4 milyar dolar yatırım yapacaklarını söyledi. Doany, "Bu yılın ilk altı ayında yatırımlar konusunda biraz geç kaldık ama bu, şirketteki bazı prosedürlerden kaynaklanıyor. ADSL konusunda bazı çalışmalar yapıyoruz. Bu yılın sonu itibarıyla iki milyon daha ADSL bağlantısı yapabilecek seviyeye geleceğiz. Kapasiteyi iki milyon daha artırabilmek için bir sözleşme imzalanacak. Martın sonu itibarıyla bu sözleşmenin sonuçlandırılacağını düşünüyorum" dedi.
ADSL ile ilgili çok yüksek kapasitede internet kullanan kullanıcılar için fiyatları düşüreceklerini söyleyen Doany, Türk Telekom'a iki-üç bin civarında yeni eleman alınacağını da açıkladı. İstanbul'a taşınmayla ilgili olarak Paul Doany şöyle dedi: "Türk Telekom için bir genel müdürlük binası yapılacak. Bunun için henüz kararlaştırılmış bir yer yok. İnşaatına başlanacağı için üç yıl gibi bir zaman alacak."