'Altın sayfalar' için DYH-Seat işbirliği

Doğan Yayın Holding (DYH), sesli-basılı-çevrimiçi platformlarda telefon ve iş rehberi alanında faaliyet gösteren Avrupa'nın önde gelen şirketlerinden İspanyol Seat Pagine Gialle S.pA. ile...

İSTANBUL - Doğan Yayın Holding (DYH), sesli-basılı-çevrimiçi platformlarda telefon ve iş rehberi alanında faaliyet gösteren Avrupa'nın önde gelen şirketlerinden İspanyol Seat Pagine Gialle S.pA. ile Türkiye'de ortaklaşa telefon ve iş rehberleri faaliyet alanında işbirliği yapmak üzere ön protokol imzaladı. Seat'tan yapılan açıklamada şöyle denildi:
"İş planlarının oluşturulmasına yönelik çalışmalar yılın dördüncü çeyreğinde bitecek. Bunlar üzerinde anlaşma sağlandığı takdirde yıl sonuna kadar ortaklık yapılacak." Açıklamada DYH'nın, mevcut iş modelini (Altın Sayfalar) gözden geçirmek suretiyle genişletmek istediği belirtilirken, Seat'ın, İtalya, İngiltere, Almanya ve Fransa telefon rehberi pazarında, basılı, sesli ve çevrimiçi platformlar aracılığıyla kitlelerden bireylere kadar hizmet sağlamada önemli tecrübeye sahip olduğu ifade edildi. Seat Yürütme Kurulu Başkanı Luca Majocchi, "Bu adım Seat'ın uluslararası genişleme stratejisiyle tutarlı ve İngiltere, Almanya, Fransa ve İspanya'daki uluslararası faaliyetlerine paralel önemli adımdır. İstikrarlı büyüme hızına sahip, 73 milyon nufüsun birkaç şehirde yoğunlaştığı ülkenin, çoklu rehber platformuna yönelik fırsatlarının yüksek olduğuna inanıyoruz" dedi.
80 yıllık tecrübeyle işbirliği
Doğan Yayın Holding İcra Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ da, "Telefon ve iş rehberleri sektörü son yıllarda hızlı değişim geçirdi ve süreç devam ediyor. Türkiye'deki pazar dinamiği, tüketici ihtiyaçları, küçük ve orta işletmeler değişimlerden etkilenecektir. Avrupa'da konuyla ilgili 80 yıldır faaliyet gösteren şirketlerden biriyle işbirliği yapmaktan memnuniyet duyuyoruz" diye konuştu.