American Express artık Garanti Bankası'nın

Akbank ile yollarını ayıran American Express, Türkiye'de yeni yılla birlikte Garanti Bankası ile çalışacak. Türkiye'deki American Express kartın tüm hizmetlerini yaklaşık 10 yıldır sürdüren...

İSTANBUL - Akbank ile yollarını ayıran American Express, Türkiye'de yeni yılla birlikte Garanti Bankası ile çalışacak. Türkiye'deki American Express kartın tüm hizmetlerini yaklaşık 10 yıldır sürdüren Akbank 28 Mart 1996 tarihinde yapılan bağımsız işletmeci sözleşmesinin süresinin sona erdiğini ve taraflarca yenilenmemesi konusunda karşılıklı mutabakata varıldığını duyurdu.
Akbank'tan yapılan açıklamada, Akbank'ın American Express kredi kartı müşterileri ve üye işyerlerinin söz konusu değişiklikten olumsuz etkilenmeyeceği vurgulanarak konu ile ilgili detaylı gelişmelerden müşterilerin ve üye işyerlerinin ocak ayı itibarıyla ayrıca haberdar edileceği kaydedildi. Edinilen bilgiye göre, bugün Garanti Bankası Amex'in Türkiye'deki tüm faaliyetleriyle ilgili işletmeci sözleşmesi imzalayacağını açıklayacak. Anlaşmanın yeni yılla birlikte devreye girmesi bekleniyor.