Amerikan Türk Cemiyeti'nden CNN Türk'e ödül

Amerikan Türk Cemiyeti'nden CNN Türk'e ödül
Amerikan Türk Cemiyeti'nden CNN Türk'e ödül
The American - Turkish Society ödülü bu yıl, Türkiye'de yabancı ortaklı kurulan ilk TV kanalı olan CNN TÜRK'e verildi.

EKONOMİ SERVİSİ - Her yıl Amerikan ve Türk firmaların başarılı işbirliklerini ödüllendirmek için verilen The American – Turkish Society ödülü bu yıl, Türkiye ’de yabancı ortaklı kurulan ilk TV kanalı olan CNN TÜRK’e verildi.
13 yıl önce kurulan başarılı ortaklığı temsilen Turner Broadcasting adına Philip I. Kent ve Doğan TV Holding Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ ödül aldı. Geceye ortaklığı anlatan özel bir tanıtım filminin ardından, Cemiyetin Başkanı Murat Köprülü'nün yaptığı açılış konuşmasıyla başlandı.
CNN'in kıdemli Uluslararası muhabiri ve sunucusu Christiane Amanpour CNN TÜRK'ün habercilikteki öncü rolüne dikkat çekerken Türkiye'nin bütün müslüman coğrafyası için heyecan verici bir model olduğunu belirtti ve Philip Kent'e onur ödülünü takdim etti.
CNN TÜRK'ün kurucu ekibinden Philip I. Kent ödülünü aldıktan sonra, “Hala bizim 13 yıl önce kurduğumuz heyecanla ve başarıyla devam ediyor. Hem Arzuhan Doğan Yalçındağ'ı hem de CNN TÜRK çalışanlarını kutluyorum.” dedi.
IMF'nin ilk kadın Başkanı Christine Lagarde Tokyo'da olması nedeniyle geceye katılamadığı için Arzuhan Doğan Yalçındağ'a hitaben bir kutlama mektubu gönderdi. Murat Köprülü'nün okuduğu mektubu, Amerika Birleşik Devletleri Genel Sekreteri Madeleine Albright'in Arzuhan Doğan Yalçındağ için hazırlanan video mesajı takip etti.
Ünlü adamı ve emlak devi Donald Trump ve kızı Ivanka Turmp da kürsüde, Doğan Grubu ve Türkiye ile yaptıkları işbirliğinden ne kadar mutlu olduklarını dile getirdiler. Ve Donald Trump, Arzuhan Doğan Yalçındağ'a onur ödülünü takdim etti.
Son olarak kürsüye gelen ve ödülü alan Doğan TV Holding Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, "Bu ortaklıkla biz sadece iki şirket ya da iki ülke ilişkilerine değil, dünya barışı ve iletişimine de katkıda bulunmayı amaçladık. Umarız çok daha başarılı oluruz.' dedi.
Amerikan ve Türk iş dünyasının önde gelen 400’den fazla isminin katıldığı galada, ATS’nin kültürel ve eğitim programları için 600 bin dolardan fazla para toplandı.
Topluluk yıllık gala yemeklerini, Amerikan ve Türk firmaların başarılı işbirliklerini kutlamak için 2006 yılında düzenlemeye başladı.
ATS ilk olarak, 50 yıllık Ford Motor Company ve Koç Holding işbirliğini kutladı. İlerleyen senelerde, Citi - Sabancı Holding, GE ve Doğuş Grubu, Coca-Cola ve Anadolu Grubu ortaklıklarından dolayı ödüle layık görüldü. Son olarak geçtiğimiz sene, Turkcell’in New York Stock Exchange’de geçen 10 yılı ödüllendirildi.

bigPara.com