AMPD'den kayıt dışı mücadelesi

Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği (AMPD) Başkanı Nuşin Oral, sektörün önündeki en büyük tehlikenin kayıt dışı olduğunu belirterek, "Kayıt dışını halının altına süpürmeyelim" dedi.

İSTANBUL - Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği (AMPD) Başkanı Nuşin Oral, sektörün önündeki en büyük tehlikenin kayıt dışı olduğunu belirterek, "Kayıt dışını halının altına süpürmeyelim" dedi.
Oral, AMPD'nin kayıt dışı ile mücadeleye 200 bin dolar fon ayırdığını açıkladı. Oral, sektörün gündeminde kredi kartı, Çin'den ithalat, müzik yayını ve telif hakları konuları bulunduğunu da aktardı. Taksitli alışverişin, kart kullanımının yüzde 24'ünü oluşturduğuna dikkat çeken Oral, "Gıdada taksit yasaklamasını konuşuyoruz. Gıdada taksit oranı ise yüzde 5'in altında. En büyük kampanya dönemlerinde bile bu rakamlar yüzde 15-20. Atılan taş ürkütülen kurbağaya değmiyor. Piyasa bunları kendi kendine zaten regüle ediyor" diye konuştu. kredi ve banka kartlarına ilişkin düzenlemenin sektörü nasıl etkileyeceği konusunda ise Oral, "Kayıt dışına itecek" yorumunu yaptı.