Anadolu Efes, Rus biracıya parayı ödedi

Anadolu Efes'in yurtdışı bira faaliyetlerini yürüten Efes Breweries International (EBI), Rusya'da faaliyet gösteren Krasny Vostok Bira ve Malt Grubu hisselerinin yüzde 92.34'ü için 364 milyon dolar ödedi.

İSTANBUL - Anadolu Efes'in yurtdışı bira faaliyetlerini yürüten Efes Breweries International (EBI), Rusya'da faaliyet gösteren Krasny Vostok Bira ve Malt Grubu hisselerinin yüzde 92.34'ü için 364 milyon dolar ödedi. Anadolu Efes'ten yapılan yazılı açıklamaya göre, Rusya Federasyonu'na bağlı Tataristan Cumhuriyeti'nin başkenti Kazan'da konuyla ilgili bir imza töreni gerçekleştirildi. Törende konuşan Anadolu Grubu İcra Başkanı Tuncay Özilhan, yakın geçmişte, özellikle Rusya'da elde ettikleri başarıların, uluslararası bira faaliyetlerinin gelişiminde önemli bir rol oynadığını belirtti.
Tuncay Özilhan, "Attığımız imzayla Rusya'nın çok önemli biracılarından Krasny Vostok Bira ve Malt Grubu'nun yönetimini devraldık. Bu satın alımın, grubumuzun stratejik yapılanmasına ve artırma ihtiyacı duyduğumuz üretim kapasitemize önemli katkılar yapacağına inanıyorum" dedi. Yapılan açıklamada, EBI'nın Krasny Vostok Bira ve Malt Grubu hisselerinin yüzde 92.34'ü için 364 milyon dolar ödediği kaydedildi.