'Anadolu' yeni banka kuruyor

Habaş Grubu'na ait Anadolubank'ın güçlü bir sermaye yapısı olduğunu ve kendi imkânlarıyla büyümeyi tercih ettiğini söyleyen Genel Müdür Pulat Akçin...

İSTANBUL - Habaş Grubu'na ait Anadolubank'ın güçlü bir sermaye yapısı olduğunu ve kendi imkânlarıyla büyümeyi tercih ettiğini söyleyen Genel Müdür Pulat Akçin, yabancı ortaklığa ilişkin sorulara, "Anadolu geleneğidir, gelene çay, kahve sunarız. Yabancı sermayeyle ilişkimiz bundan ibaret" dedi. Bankanın güçlü bir gruba dayandığını ifade eden Akçin, yabancı ortaklık düşünmeyen Anadolubank'ın Hollanda'da yeni bir banka kuracağını açıkladı. Genel Müdür Akçin, ticaret üssü durumundaki Hollanda'da ticari bankacılık yapacaklarını ve bankanın kuruluşu için müracaat aşamasına gelindiğini belirtti.
'Sürprizi seven kart' tanıtıldı
Ağırlıklı ticari bankacılık yapan Anadolubank, bireysel bankacılıkta önemli bir rekabet alanı olan kredi kartında iddialı bir ürünü devreye soktu. 'Sürprizi seven kart' sloganıyla tanıtılan Wonder Card'ın 'çipli, renkli ve hediyeli' olacağını anlatan Genel Müdür Yardımcısı Çiğdem Taşlıca Özkardeş, hedeflerinin pazar payını artırmak olduğunu söyledi. Verilen bilgiye göre Anadolubank'ın kredi kartı sayısı 100 bin, 2005 cirosu 200 milyon YTL. 2006 hedeflerini anlatan Akçin, asıl kulvarların ticari bankacılık olduğunu ve 12 bin işletmeyle çalıştıklarını kaydetti.