'Anadolu'da hem moral, hem potansiyel bakımından müthiş zenginlik var'

'Anadolu'da hem moral, hem potansiyel bakımından müthiş zenginlik var'
'Anadolu'da hem moral, hem potansiyel bakımından müthiş zenginlik var'

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç (ortada) Malatya mağazasını açtı.

Anadolu'daki ekonomik hareketliliğe dikkat çeken Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, 'Bu yıl Koçtaş'ın açtığı beş mağazadan dördü İstanbul dışında. Yatırım planlarımız bundan sonra da Anadolu odaklı olacak' dedi

MALATYA - Koçtaş, Türkiye’deki 25’inci mağazasını Malatya’nın ilk alışveriş merkezi olan Malatya Park AVM’de hizmete açtı. 110 kişiye istihdam sağlayan Koçtaş Malatya’nın açılışı Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, Koç Holding Turizm, Gıda ve Perakende Grubu Başkanı Ömer Bozer ve Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu’nun katıldığı bir törenle gerçekleştirildi.
Açılış töreninde konuşan Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, Anadolu’daki ekonomik hareketliliğe dikkat çekerek, en çarpıcı gelişmelerden birinin de Malatya’da yaşandığını söyledi. 

‘Hareketlenme başladı’
Koç Holding olarak iki yıldır Anadolu Buluşmaları etkinlikleri düzenlediklerini hatırlatan Koç, “Her seferinde müthiş beslenmiş olarak geri dönüyoruz. Anadolu’da hem moral hem de potansiyel anlamında müthiş bir zenginlik var” dedi. Malatya’nın üniversitesi, kültürel geçmişi ve başarılı girişimcileriyle yatırım için ideal bir Anadolu kenti olduğunu ifade eden Koç, “Ben inanıyorum ki, bu tür yatırımlarla Malatya çok yakın bir zamanda mevcut iş imkânlarını daha da artırarak, özellikle gençlerin istihdamında ve ekonomiye katılımında çok ciddi aşamalar kaydedecek” dedi.
Malatya’da çok ciddi bir hareketlilik yaşandığına dikkat çeken Mustafa Koç, mağazalarını açtıkları Malatya Park alışveriş merkezinin de, Anadolu ile ilgili gözlemlerini kanıtladığını söyledi. Onlarca işadamının birleşerek, Malatya tüketicisini bir ilkle tanıştırdıklarını kaydeden Koç, “Bizim gibi, Türkiye’nin her noktasına ulaşmak isteyen, yönünü Anadolu’ya çevirmiş firmalar için son derece medeni, çağın gereklerini yerine getiren ortamlar yaratıyorlar” dedi.
Bu yıl sonunda planladıkları gibi beş yeni Koçtaş açacaklarını belirten Koç, bunların dördünün İstanbul dışında olacağını ifade etti. Ekonomik konjonktür ne olursa olsun, Anadolu’nun gücüne ve potansiyeline çok inandıklarını vurgulayan Koç, bundan sonra da yatırım planlarında Anadolu odaklı yol alacaklarını belirtti. Koçtaş’ın ev perakendeciliğinde referans bir kurum haline gelmesinden duydukları memnuniyeti dile getiren Mustafa Koç, perakendenin ekonomik gidişata çok duyarlı bir sektör olduğunu vurguladı.
Tüketicinin tepkisini anlık alabildikleri çok dinamik bir sektörün içinde olduklarını aktaran Mustafa Koç, “Koçtaş, yönetimi küresel krizin etkilerinin hissedilmeye başlandığı günden bu yana yani bir yılda inanılmaz bir beceri sergiledi ve işlerini büyütmeyi başardı” dedi. Koçtaş’ın önemli bir başarı hikayesi yazdığının altını çizen Koç, Koçtaş’ın gerek Türkiye gerekse dünya ekonomisi için çok kritik bir yılı yüzde 20 gibi bir satış artışıyla tamamlamak üzere olduğunu belirtti. Mustafa Koç, “Koçtaş çok dinamik bir kuruluş. Bizim tüketiciyle her gün temas kurduğumuz, günlük hareketleri izleyerek pusula hizmeti gören bir yapı. Özellikle son bir yılda geldiği nokta ile Koçtaş, gerçek bir başarı hikayesi yazıyor” açıklamasında bulundu. 

Yatırıma devam
Mustafa Koç, Koçtaş’ın 2009 yılı içinde tüm yatırım planlarını aynen uyguladığını, 2009 yatırım planının son halkasını da Denizli’de açacakları Koçtaş mağazasıyla tamamlayacaklarını ifade etti.
Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, 2009 yılı planındaki beş mağazadan dördünün İstanbul dışında olduğuna dikkat çekti. Koçtaş, bu yıl sırasıyla Beylikdüzü, Antalya Dokuma ve Kayseri mağazalarının ardından Malatya mağazasını hizmete açtı.
Koçtaş, Malatyalı 32 işadamının bir araya gelerek kurduğu Malatya Girişim Grubu’nun yatırımıyla Malatya’nın ilk alışveriş merkezi olan ‘Malatya Park AVM’de hizmete girdi. Koçtaş Malatya, bu yıl açılan dördüncü Koçtaş mağazası oldu. (Radikal)