Anadolu'ya vagon vagon perakende

Anadolu'ya vagon vagon perakende
Anadolu'ya vagon vagon perakende
Türkiye'de ilk kez düzenlenen bir organizasyonla perakende sektörünün son yenilikleri trenle Anadolu turuna çıkıyor.
Haber: NURİYE DOĞU / Arşivi

Devlet Demiryolları’ndan kiralanan özel bir tren ile yola çıkacak vagonlar dolusu perakendeci şehirlere konuk olacak. 7 Eylül’de İstanbul ’dan hareket edecek 13 vagonluk ‘Perakende Treni’ 30 Eylül’e kadar 7 il gezecek. ‘Perakende Treni’nin sponsorları D-Smart, Dove, Migros, Nestle, Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) ve Yataş, kendilerine özel vagonlarında en yeni ürünlerini tanıtırken, çeşitli etkinliklerle de tüketiciyi eğlendirecek.

Araştırma şirketi Ipsos KMG’nin projesi olarak hayata geçirilen ‘Perakende Treni’ fikrinin bir yıl önce filizlendiğini belirten Yaratıcı Mecralar Genel Müdürü ve Perakende Treni Eş Direktörü Gökçe Tabak, perakendeci ve tüketicinin mağazalar dışında kontakt kurabilecekleri bir alan olarak tren ve gar alanlarını kullandıklarını söyledi. Her markaya aktivitelerini gerçekleştirecekleri bir vagon ayırdıklarını belirten Tabak, ayrıca Devlet Demiryolları’nın elinde sadece birer adet bulunan tiyatro ve konferans vagonunu da trene kattıklarını kaydetti. Proje Eş Direktörü ve Satış Noktası Dergisi yöneticisi Belgin Özkay organizasyon sürecinde tüketicilerin markalara dokunabilecek kadar yakın bir iletişim halinde olacaklarını belirterek “Gelen markalar gerçekten yenilikçilikleriyle başarı sağlamış markalar” dedi. ‘Perakende Treni’ bir ay boyunca Eskişehir, Konya, Adana, Gaziantep, Kayseri ve Ankara ’yı turlayacak.

HANGİ MARKA NE YAPACAK?

NESTLE: Nestle Türkiye CEO’su Hans-Ulrich Mayer, projenin, tüketicileri, perakendecileri ve üreticileri mağaza dışında farklı bir ortamda buluşturması açısından da Türkiye’de bir ilk olduğuna dikkat çekti. Mayer, “Beslenme uzmanımız, yemek fikirlerimiz paylaşılacak” dedi.

YATAŞ: Tüketicilere Enza Home ve Yataş Bedding ile ulaşmaya çalıştıklarını belirten Yataş Genel Müdürü Fevzi Menteş, ‘prestij projesi’ dediği Perakende Treni’nin hem yeni mağazalarını duyurmak hem de tüketiciye ulaşmak için önemli bir etkinlik olacağı görüşünde.

DOVE: Dove markasıyla katılan Unilever Türkiye, kadınları kişisel bakım konusunda cesaretlendirmek için Anadolu’yu gezecek. Unilever Türkiye Kişisel Bakım Pazarlama Direktörü Özlem Engin, yolculuk boyunca kişisel bakım aşamalarını uygulamalı olarak aktaracaklarını söyledi.

bigPara.com