Anavatan'dan Ertürk'e tepki

TMSF Başkanı Ahmet Ertürk'ün, "Borçlu bir grubun TBMM'de temsilcisi var" açıklamasıyla kastettiği ileri sürülen Anavatan (ANAP) Genel Başkan Yardımcısı Emin Şirin'den tepki geldi.

ANKARA - TMSF Başkanı Ahmet Ertürk'ün, "Borçlu bir grubun TBMM'de temsilcisi var" açıklamasıyla kastettiği ileri sürülen Anavatan (ANAP) Genel Başkan Yardımcısı Emin Şirin'den tepki geldi. Şirin, "Ertürk bürokrasinin pop starı. Foyalarını meydana çıkardığımız için benden mustarip. Karnından konuşmasın, karşıma çıksın" derken Anavatan Genel Başkanı Erkan Mumcu, "TBMM'yi töhmet altında bırakmak hiç kimsenin haddi değildir. Herkes haddini bilecek. Bu düpedüz terbiyesizlik" ifadesini kullandı. Ertürk, önceki gün İzmir'de düzenlenen bir toplantıda "Borçlu bir grubun TBMM'de temsilcisi vardır. Bu temsilcilik kanalıyla yargı denetim mekanizmalarını gayriahlaki biçimde kullanıyorlar" dedi.
Partisinin grup toplantısında, Ahmet Ertürk'ün sözlerini 'tahammül sınırlarını zorlayan bir girişim' olarak nitelendiren Erkan Mumcu, "Bir bürokrat, TBMM'ye dil uzatıyor. Eğer hedef aldığı kişi, bildiği tanıdığı kişiyse adını vermeliydi, delillerini ortaya koymalıydı. TBMM'nin manevi şahsiyetini töhmet altına bırakacak sekilde konuşmak kimsenin haddi değildir. Herkes haddini bilecek, yerini bilecek.' dedi.