Android 'Barça'ladı

Android 'Barça'ladı
Android 'Barça'ladı
Mobil Dünya Kongresi Barcelona'da başladı. 'Cep Telefonunu Yeniden Tanımlamak' ana temalı etkinlik şirketlerin yarışına döndü

Cep telefonu teknolojisinin Davos’u Mobil Dünya Kongresi yeni android telefonlarının birbirleri ile yarıştığı bir zirveye dönüştü. İspanya’nın Barcelona kentindeki kongrede Google, AT&T, Microsoft, IBM, LG, Motorola, Nokia, Samsung, Vodafone, Sony Erisson, Fujitsu yeni modellerini tanıtıyor.

Küresel ekonomik krizden etkilenmemiş gözüken mobil sektörü, geçen yıla oranla yüzde 15 daha fazla katılımla kongreye iştirak etti. Sektörden 1400 firmanın, 200 ülkeden 65 bine yakın profesyonelin bir araya geldiği mobil kongresi için ayrılan fuar alanı da geçen yıla göre 11 bin 500 metrekare büyütülerek, toplamda 70 bin 500 metrekareye çıkarıldı.

Yeniden tanımlamak
Türkiye ’den de büyük katılım olan kongrenin bu yılki ana teması ‘Cep Telefonunu Yeniden Tanımlamak’ olarak belirlenirken, artık yaşamın bir parçası olan cep telefonlarında en büyük rekabetin hizmet kalitesi, yazılım sistemleri ve hız alanında yaşandığına vurgu yapıldı. Dünya nüfusunun yüzde 86’sına denk gelen, 5 milyar 900 milyon cep telefonu kullanıcısı bulunurken, bunun 1 milyar kadarının akıllı telefon (smart-phone) kullanıcısı olduğu belirtiliyor.

HTC
HTC, 3 yeni cepten oluşan One serisini Barcelonada Mobil Dünya Kongresi’nde ortaya çıkardı. HTCnin Android 4.0’lı ilk resmi cepleri özelliğine sahip telefonların üçü de Beats Audio ile geliyor. Telefon, 4+1 çekirdekli 1.5GHz nVidia Tegra 3 işlemci, 8MP kamera, polikarbonat gövde, 4.7 inç Super LCD 2 720p ekran ile geliyor.

SONY
Sony Mobile Communications’ın Mobil Dünya Kongresi’nde tanıttığı Sony Xperia serisinin yeni üyeleri Xperia P ve Xperia U, üstün Sony teknolojisini ve premium eğlence anlayışını bir araya getiriyor. Yeni Xperia P ve Xperia U dünya genelinde 2012’nin ikinci çeyreğinde kullanıcılarla buluşacak.

NOKIA
Nokia, Mobile World Congress’te yapılan tanıtımlar ile beğeni toplayan Lumia 710, 800 ve 900’ün planlanandan önce yaptığı dünya tanıtımını bütünleştirmiş oldu. Nokia, Lumia serisi içindeki en ekonomik telefon olan Nokia Lumia 610 ile Lumia 900’ün ABD dışındaki pazarlarda da tanıtılmasını hedefliyor. (radikal)

bigPara.com