Aneltech'in hedefi Türk Telekom

Anel Grubu şirketlerinden ve yüzde 40.9'u İMKB'de satış yöntemiyle bugün halka arz edilecek Aneltech'in Yönetim Kurulu üyesi Bülent Batukan, telekom şirketlerinin tedarikçisi olan...

İSTANBUL - Anel Grubu şirketlerinden ve yüzde 40.9'u İMKB'de satış yöntemiyle bugün halka arz edilecek Aneltech'in Yönetim Kurulu üyesi Bülent Batukan, telekom şirketlerinin tedarikçisi olan Aneltech'in Türk Telekom'un özelleştirilmesinden sonra bu şirkete yapılması öngörülen 4 milyar dolarlık yatırım pastasından pay alacağını kaydetti. Batukan hisse satış fiyatı 3.4 YTL olarak belirlenen Aneltech'in halka arzından 28 milyon YTL gelir beklendiğini açıkladı.
İMKB Başkanı Osman Birsen'in de katıldığı şirketin halka arz toplantısında konuşan Batukan, özellikle havalimanı elektrifikasyonunda uzmanlaşan Aneltech'in, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali, Kahire Havalimanı, Esenboğa Havalimanı gibi projelerde yer aldığını ve önümüzdeki dönem bu tür projelere yenilerinin ekleneceğini söyledi.
Sermayesi 13 milyon YTL'den 22 milyon YTL'ye çıkarılan grubun amiral gemisi Aneltech'in halka arzı İMKB'de 2-5-6 Eylül'de yapılacak.
Mühendislik şirketi olarak 20 yıl önce kurulan, yurtiçinde ve yurtdışında çok sayıda proje gerçekleştiren taahhüt grubu Anel, aynı zamanda İMKB'de işlem görmekte olan Plastkart'ın da ortağı. Aneltech İMKB'de Yeni Ekonomi Pazarı'nda (YEP) işlem görecek.