Ankara'ya 'tarz' mağazası

Bundan tam 80 yıl önce Ankara'da kurulan ve geçen süre içinde Türk ofis mobilyası ve Türk tasarımının dünyadaki elçisi konumuna gelen Nurus, hem çalışma mekânlarında hem de günlük yaşamda insanı çevreleyen mobilya ve aksesuvarları 'insan mutluluğu' felsefesi ile sunuyor.

ANKARA - Bundan tam 80 yıl önce Ankara'da kurulan ve geçen süre içinde Türk ofis mobilyası ve Türk tasarımının dünyadaki elçisi konumuna gelen Nurus, hem çalışma mekânlarında hem de günlük yaşamda insanı çevreleyen mobilya ve aksesuvarları 'insan mutluluğu' felsefesi ile sunuyor. Showroom ve perakendecilik anlayışlarını birleştiren Nurus'un Ankara'daki 'yaşam tarzı' mağazası yarın açılıyor. Nurus Elements, Mandarina Duck, Danase Milano, Viabizzuno ve Nava gibi dünyaca ünlü markaların çok özel tasarımlarını Ankaralılara ulaştıracak.
Tasarım ödüllü marka
1927 yılında Ankara'da kurulan Nurus bugün, 2. kuşaktan Akın Gökyay ve 3. kuşaktan Renan Gökyay ile Güran Gökyay tarafından yönetiliyor. Sektörde ilk ISO 9001 belgelerine sahip olan Nurus, 21 bin metrekarelik kapalı alana sahip fabrikası ile üretim, taahhüt, servis ve pazarlama alanında faaliyet gösteren dört ayrı şirketiyle hizmet veriyor. Sadece özgün tasarımların aday olabildiği, dünyanın en prestijli tasarım ödüllerinden olan İF Design Award'ı 2001'de ve 2004'te olmak üzere iki kere kazandı.
Nurus, Türk endüstriyel tasarımın gelişmesinde ve Türk tasarımcıların global pazara tanıtılmasında önemli rol oynuyor.
Nurus, Aralık 2005'te İstanbul/Levent'de açtığı 3 bin metrekarelik mağazada sadece iş dünyası için değil tüm yaşam için tarz yaratan aksesuvarları Nurus Elements markasını ekleyerek farklı bir mağazacılığa, yeni iş modeline adım attı. Nurus, akıl, tasarım, zevk ve kaliteyi birarada sunan Levent mağazası ile de Avrupa'da bir ilki gerçekleştirdi. Bunun ikinci adımını da kuruluş yerleri olan Ankara'da attılar ve Reşit Galip Caddesi'nde bir Life Style mağaza açmayı kararlaştırdılar.
Bu çerçevede yenilenen Nurus Ankara mağazasında, çalışma mekânlarına yönelik, özgün tasarımlarla Ankara'da üretilen mobilyaların yanı sıra mekânların ve kişilerin kimliklerini belirginleştiren, tarzlarını tamamlayan ürenler de sunuluyor. Nurus ürünleriyle aynı çatı altında, Nurus Elements etiketiyle sunulan ürünler, dünyaca ünlü markaların çok özel mobilya ve aksesuvarlarından oluşuyor. Çantalar, fotoğraf albümleri, elde yapılmış defterler, şemsiyeler gibi birçok ürün sayılabilir.
Ürün yelpazesi geniş
Güran Gökyay, Nurus'un Ankara'daki yenilenen mağazasındaki tüm ürünleriyle zevkine düşkün insanların hayatlarında bir boşluğu dolduracağına inanıyor. Gökyay, "İstanbul'dan sonra Ankara'da da Nurus Elemets ile sadece çalışan kesimin değil, hayattan zevk almasını bilen herkesin ilgisini çekecek ürünler Nurus'ta yer alacak" dedi. Gökyay, Nurus'un, hem mekân hem de kadın, erkek, genç, çocuk herkesin tarzını tamamlayan geniş ürün yelpazesi ile yeni mağazacılık anlayışını bundan sonra Ankara'da da sürdüreceğini söyledi.