Antalya'da işçilerin alacakları 1 Mayıs'ta ödenecek

Antalya'da işçilerin alacakları 1 Mayıs'ta ödenecek
Antalya'da işçilerin alacakları 1 Mayıs'ta ödenecek
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde kadrolu çalışan işçilere geçen dönemden kalan 5.5 milyon liralık alacakları, 1 Mayıs'tan itibaren ödeniyor. 

RADİKAL - Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasında, kadrolu işçilerin geçen dönemden kalan toplam 5.5 milyon liralık ikramiye, özendirme ve fazla mesai alacaklarının ödenmesiyle ilgili protokol imzalandı. Büyükşehir Belediyesi Kültür Salonu'nu dolduran işçiler, Başkan Menderes Türel'i davul zurnalarla, alkışlarla karşıladı.

Protokole Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Birol Ekici ve Belediye İş Sendikası Başkanı Kemal Çavuşoğlu imza koydu. Protokolle, 2012-2015 döneminden kalan 2 özendirme ve 9 ikramiye tutarı olan 4 milyon 708 bin lira ile 2009- 2011 yılları arası fazla mesai tutarı olan 842 bin lira olmak üzere toplamda yaklaşık 5 milyon 500 bin liranın 1 Mayıs İşçi Bayramı'ndan itibaren çalışanlara 1 peşin 5 taksitle ödenmesi imza altına alındı.

Törende işçilere seslenen Başkan Menderes Türel, "Antalya olarak işçilerimizin, çalışanlarımızın 1 Mayıs Bayramı'nı 1 hafta öne çektik ve sözde değil, gerçek bir bayram yapıyoruz" dedi.
DHA

bigPara.com