Apple, iPhone 6S ve iPhone 6 Plus ile rekora koşuyor

Apple, iPhone 6S ve iPhone 6 Plus ile rekora koşuyor
Apple, iPhone 6S ve iPhone 6 Plus ile rekora koşuyor
Teknoloji devi Apple, lansmanını geçen hafta yaptığı iPhone 6S ve iPhone 6 Plus'ın ön sipariş performansıyla ilgili açıklama yaptı. Veriler, şirketin bir önceki rekorunu geride bırakabileceğini ortaya koyuyor.

RADİKAL- Geçen yıl tanıttığı ve piyasaya sürdüğü iPhone 6 ve iPhone 6S modelleri ile ön sipariş döneminde 10 milyon talep ile karşılaşan ve kendi rekorunu kıran Apple, geçen hafta görücüye çıkardığı yeni iPhone modellerinin performansından oldukça memnun. 

NTV'de yer alan habere göre iPhone 6S ve iPhone 6S Plus'ın şu ana kadar aldığı ön sipariş rakamını açıklamayan ABD merkezli şirket kısa sürede 10 milyon barajını aşarak rekor tazeleyebileceğini duyurdu.  

Peki Türkiye 'de satışa sunulacağı tarih hakkında henüz bir bilginin bulunmadığı yeni Phone modellerinin özellikleri neler? 

YENİ iPHONE 3D TOUCH İLE GELİYOR 

Yeni iPhone modellerinde '3D Touch' (3 boyutlu dokunuş)  adı verilen bir özellik yer alıyor.  

Bu uygulama sayesinde kullanıcıların ekrana yaptıkları dokunuşların baskı gücünü algılayabilen cihaz, kullanıcıların bu yolla kısa yol oluşturmalarına imkan sağlayacak.    

Yeni iPhone modellerinde 3'üncü nesil A9 işlemci bulunacak. A9 akıllı cihazın grafik birimini yüzde 90 oranında artıracak.  

MEGAPİKSEL TAKVİYESİ 

iPhone 6'da 8 megapiksellik bir kameraya yer veren Apple, iPhone 6S ve iPhone 6S Plus'ta 12 MP iSight kamera bulunduğunu duyurdu.  

Bu kamera 4K video çekilmesine imkan sağlıyor. Yeni modellerin ön kamerası ise 5 MP çözünürlüğünde. 'Live Photos' (Canlı Fotoğraflar) ismi verilen yeni özellik ile de 3D Touch kullanarak fotoğrafı hareket ettirebiliyorsunuz.  Buna ilaveten yeni iPhone'lar 2'nci nesil Touch ID ile geliyor. 

PİLİ BİRAZ DAHA KÜÇÜK

Akıllı cihazın internet üzerinden yayınlanan tanıtım videosuna göre, iPhone 6S'in pili, iPhone 6'ya göre biraz daha küçük.  

Söz konusu videoda iPhone 6S'in pilinin 1715 mAh kapasiteye sahip olduğu açıkça görünüyor. Şirketin geçen sene tanıttığı ve piyasaya sürdüğü iPhone 6'nın pili ise 1810 mAh'dı.   

Apple'ın resmi websitesinde yer alan bilgiye göre, 25 Eylül'de ABD'de satışa çıkacak olan iki yeni iPhone modelinin kontratsız satış fiyatları şöyle:  

iPhone 6S 16 GB: 649 Dolar  
iPhone 6S 64 GB: 749 Dolar  
iPhone 6S 128 GB: 849 Dolar  
iPhone 6S Plus 16 GB: 749 Dolar  
iPhone 6S Plus 64 GB: 849 Dolar  
iPhone 6S Plus 128 GB: 949 Dolar

 

bigPara.com

  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  IPhone

  ,

  İnternet

  ,

  Türkiye

  ,

  Apple

  ,

  Tarih

  ,

  eylül

  ,

  NTV

  ,

  Resmi

  ,

  şirket