Apple'dan oyun konsolu atağı

Apple'dan oyun konsolu atağı
Apple'dan oyun konsolu atağı

Apple, oyun alanında büyük atak yapacağının sinyallerini de işe aldığı oyun dahileriyle veriyor

"Artık Apple ne yaparsa yapsız şaşırmayız" diyorduk ama dev şirket, bizi yine şaşırtacak

İOS cihazlar mobil oyunculuğa yeni bir soluk getirdi ve görünüşe göre Apple bu deneyimi daha da geliştirmek istiyor. AnandTech'ten Anand Lal Shimpi'nin söylediğine göre, Apple, pazara fiziksel oyun kontrol cihazları sürmeyi planlıyor. Bu cihazlar, iOS tabanlı tüm cihazlarla uyumlu olacak ve iPad - iPhone gibi cihazları oyun merkezine çevirecek.

Android 3.0 ile birlikte Google 'ın hem kablolu hem de kablosuz oyun kollarına temel entegre destek vermesi de Apple'ı böyle bir karar almaya yöneltmiş olabilir diyor Lal Shimpi.

İOS VE ANDROİD'İN YÜKSELİŞİ DEVLERİ ETKİLEDİ
iOS ve Android'in yükselişi, oyun devlerini de derinden etkiledi. Nintendo'nun yüzde 70 olan yazılım satışları yüzde 36'ya gerilerken, Sony'nin yüzde 11'lik oranı yüzde 6'ya geriledi. Nintendo ilk defa zarar açıklarken (575 milyon dolar), Sony de geçen yıl son çeyrekte 1.2 milyar dolar zarar ettiğini doğrulamıştı.

Apple, oyun alanında büyük atak yapacağının sinyallerini de işe aldığı oyun dahileriyle veriyor. Microsoft Xbox Live ekibinin eski lideri Robin Burrowes, Nintendo'dan Robert Saunders ve Xbox, Activision ve EA'dan Nick Grange.( hürriyet )

bigPara.com

  ETİKETLER:

  Hürriyet

  ,

  IPad

  ,

  Google

  ,

  Apple

  ,

  Android

  ,

  Oyun

  ,

  yazılım