Aras Vakfı 50 üniversiteliden geleceğin liderlerini yaratacak

İSTANBUL - Türkiye’de taşımacılık sektörünün önde gelen isimlerinden Celal Aras’ın anısını yaşatmak amacıyla kurulan Celal Aras Eğitim ve Kültür Vakfı, geleceğin liderlerini yetiştirmek üzere ‘Geleceğe Lideri Ol’ adında eğitim bursu projesini hayata geçiriyor.
Eğitim bursu projesiyle 50 üniversiteli gence yazar Prof. Stefano D’Anna’nın kurduğu European School of Economics’in (ESE) sertifika programlarına burslu olarak katılma fırsatı tanıyor. Sertifika programları ESE’nin Roma, Floransa ve Milano şubelerinde verilecek. Proje, kendisinde geleceği değiştirecek liderlik vasfına sahip olduğuna inanan tüm üniversitelere açık. Aras Holding Başkan yardımcısı Baran Aras, “Biz bu proje ile ülkemizin geleceğine ışık tutabilecek gençlere ulaşmak ve Türkiye’nin gelecekte liderlerini bulmayı amaçlıyoruz” diye konuştu. 

Dünyaya yayılacak
Yazdığı ‘Tanrılar Okulu’ adlı kitapla projenin fikri altyapısını oluşturan Stefana D’Anna ise projeye ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu: “Bu proje hayatımın en heyecan verici projelerinden biri. 25 yıldır bu proje üzerine çalışıyorum. Bu projenin hayata geçirilebilmesi için gerekli koşulların Türkiye’de var olduğunu gördük. Bazı şirketler makina ekipmanları yapar, biz ise lider potansiyelini yakalayarak, lider yaratmak istiyoruz. 50 öğrenciye 50 burs veriyoruz. Türkiye’nin dört bir yanından seçilmiş genç insanlar eğitim alacak. Projenin Türkiye’de başlayıp, dünyaya yayılmasını amaçlıyoruz.” (Radikal)