Arçelik Çin'e girmek için uluslararası rakipleriyle görüşüyor

Arçelik Genel Müdürü Aka Gündüz Özdemir, Çin pazarı için uluslararası bir rakiple görüştüklerini belirterek, "Ortak bir yatırım olabilir de olmayabilir de...

İSTANBUL - Arçelik Genel Müdürü Aka Gündüz Özdemir, Çin pazarı için uluslararası bir rakiple görüştüklerini belirterek, "Ortak bir yatırım olabilir de olmayabilir de... Konuşuyoruz. Ancak ortaklık ikinci tercihimiz olabilir" dedi. Beko Uluslararası Bayi Toplantısı'nda konuşan Özdemir, Çin pazarını yakından tanımaya çalıştıklarını belirterek, Çin'de yatırım yapmanın çok kolay bir iş olmadığını ve bazı şeylerden yüzde yüz emin olmak gerektiğini söyledi. ABD pazarıyla ilgili ciddi çalışma içinde olduklarını belirten Özdemir, Beko hisselerinin devralınmasıyla ilgili olarak da, burada öncelikli amacın tasarruf olmadığını ifade etti.
2007'den umutlu Özdemir, "Elektronik sektörü çok dehşet biçimde büyüyor. Dolayısıyla bizim gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında çok büyük elektronik işimiz var. Bu işimizi daha rekabetçi hale getirebilmek için alınmış bir karar" dedi.
Özdemir, şirketin dokuz aylık sonuçlarına işaret ederken de, eylül ayı itibarıyla bütün zamanların en iyi sonucunu açıkladıklarını belirterek, önümüzdeki yılın seçim yılı olduğunu, seçmenlere avantaj sağlayacak birtakım koşulların ister istemez ortaya çıkacağını ve bunun piyasaları olumlu etkilemesini beklediklerini söyledi.