Arçelik'ten yüzde 60 verimli klima

Klima satışları rekor kırarken yeni ürünler de piyasaya sürülüyor. Arçelik'in tanıttığı dünyanın en sessiz kliması, A sınıfından bile yüzde 60 daha verimli

İSTANBUL - Klima satışlarının rekor kırdığı bugünlerde Arçelik de yeni ürünlerini birbiri ardına satışa sunuyor.  Arçelik’ten yapılan açıklamaya göre, dünyanın en sessiz kliması olma özelliğini taşıyan, R 410A çevreci gazla çalışan, soğutmada ve ısıtmada A enerji seviyesine sahip Arçelik 90070 Süper Invertech klima, A sınıfı klimalara göre bile yüzde 60 daha verimli.
Süper Invertech klimalar, ortamdaki ısıtma/soğutma ihtiyacına göre kompresör hızını kontrol ederek, istenen ortam sıcaklığına hızlıca erişildikten sonra beklenen konfor şartlarının sürekliliği sağlanıyor.
Böylece 90070 Süper Invertech klimalar, A enerji sınıfı standart klimalara göre yüzde 60 enerji verimliliğine ulaşıyor.
19 db (A) ses seviyesi sayesinde uykuda rahatsızlık vermemesi için ‘sleep mode’ fonksiyonuyla minimum sesle çalışan Arçelik 90070 Süper Invertech akıllı klima, ‘aerosense’ özelliği sayesinde de ortamda kimse yokken minimum enerji modunda çalışarak büyük tasarruf sağlıyor. Klima, ortamda insan varlığı algıladığı zaman ise yeniden istenilen ayar sıcaklığına dönüyor. 

Alerjik maddeleri etkisiz hale getiriyor
Arçelik 90070 Süper Invertech klimada bulunan, dünyaca ünlü ‘The British Allergy Foundation’ sertifikalı anti-alerjik filtre ise, içerisinde bulunan özel enzimler sayesinde alerjik özelliğe sahip havada uçuşan maddelerin protein yapısını bozarak etkisiz hale getiriyor. (Radikal)


    ETİKETLER:

    İstanbul