Arıoğlu'na bile fiş vermediler

Gelir İdaresi Başkanvekili Osman Arıoğlu, vatandaşları, akaryakıt dahil her tür alışverişlerinde mutlaka fiş almaya çağırdı.

ANKARA - Gelir İdaresi Başkanvekili Osman Arıoğlu, vatandaşları, akaryakıt dahil her tür alışverişlerinde mutlaka fiş almaya çağırdı. Akaryakıt istasyonlarının 1 Kasım'dan itibaren istensin, istenmesin, akaryakıt satışları sırasında mutlaka fiş vermek zorunda bulunduğuna dikkati çeken Arıoğlu, denetimler sonucunda söz konusu mükellefiyete aykırı hareket edenlerin cezalandırılacağını belirtti. Osman Arıoğlu, alışverişlerde bazen kendisine bile fiş verilmediğini şu örnekle anlattı: 3.5 milyonluk alışverişe 7 milyonluk fiş
"Bayram dönüşü Bolu'da mola verdik. Bir işletmeye girdim. Ekmek aldım, karşılığında da 3.5 YTL verdim. Bekliyorum, fiş versin diye. Ancak hareket yok. Kendimi tanıtmadan, fişimi istedim. Kasadaki öyle baktı, tekrar, 'Fişimi alayım' deyince, yazarkasadan fiş çıkartıp, uzattı. Baktım, 7 YTL. Kasadaki kişiye, 'Niye 7 YTL?' dedim, 'Abi kullanırsınız' yanıtını verdi. Kullanmak için fiş istemiyorum ki. Adama, 'Ben kullanmak için fiş istemiyorum. Sen, istemeden 3.5 YTL'lik fişimi bana vermelisin. Bu şekilde yasalara aykırı davranıyorsun' dedim. Daha sonra da o fişi kullanmak için istemediğimi göstermek amacıyla onun önünde 7 YTL'lik fişi yırtıp, çöpe attım. Sonra da yine kendimi hiç tanıtmadan oradan ayrıldım."