Ariston'un kombisi gaz tüketiminde cimri

Türkiye'de doğalgaz kullanımı yaygınlaştıkça kombi pazarında da yeni ve tüketiciye avantaj sağlayan ürünler boy göstermeye başladı. Ariston'un mayıs ayında piyasaya sunacağı yeni kombisi bu konuda oldukça iddialı.
Haber: NEVİN DONAT / Arşivi

İSTANBUL - Türkiye'de doğalgaz kullanımı yaygınlaştıkça kombi pazarında da yeni ve tüketiciye avantaj sağlayan ürünler boy göstermeye başladı. Ariston'un mayıs ayında piyasaya sunacağı yeni kombisi bu konuda oldukça iddialı. Doğalgaz tüketimini yüzde 50'ye varan oranda azalttığı ifade edilen yeni kombinin satış fiyatı 1000 YTL civarında olacak.
Geliştirdikleri yeni teknoloji sayesinde tüketiciye tasarruf yapma olanağı sunduklarını vurgulayan, Ariston Afrika Amerika İhracat Direktörü Carlo Andreatini, "Kombi'nin bacasından çıkan dumandan, yeni enerji yaratarak bu tasarruf sağlanacak. Böylece bu kombi ile tüketici doğalgaz faturasını ortalama yüzde 50 daha az ödeyecek" dedi. Andreatini, yeni ürünün İstanbul'da yapılacak Sodex Fuarı'nda tanıtılacağını da duyurdu.
Fuarda tanıtılacak, diğer bir ürünün ise güneş enerjisi kullanılarak çalışan estetik su ısıtıcıları olacağını açıklayan Andreatini, Ariston'un önceliğinin çevreye dost, yeni enerji alanları yaratıp, azalan fosil enerjilerine alternatif ürünler geliştirmek olduğunu söyledi.
Carlo Andreatini, "Türkiye pazarı çok dinamik ve ümit verici. Henüz Türkiye'de doğalgaz kullanılan şehir sayısı 18. Türkiye çok büyük potansiyele sahip. 2007'de bu sayının 57'ye çıkacağı öngörülüyor. Gelişen pazarlar olan Rusya, Çin, Hindistan'da fabrikalar açtık, AB sürecinde gelişen Türkiye ekonomisi, ileride yatırım yapacağımız öncelikli ülkeler arasında bulunuyor" diyerek sözlerini tamamladı.
Yeni logoyla yeni mesaj
Andreatini, 45 yıldır faaliyet gösteren Ariston'un, yeni logo ile modern, herkes için konfor, kolay kullanım, çevreye saygılı mesajını verdiğini söyledi. MTS Ariston Türkiye Genel Müdürü Philippo Trau ise personel sayısını iki kat artırdıklarını belirterek, "MTS Grup Ariston geçen yıl 1 milyar avro ciroyla Avrupa'da lider, Türkiye pazarında ise 30 milyon avro ciro ile ilk üçte yer aldı" dedi.