Armada 'dalgadan' korkmuyor

Piyasalarda yaşanan dalgalanmalara rağmen halka açılmaya hazırlanan Armada Bilgisayar, yatırımcılarını 'mahcup etmeyeceğini' açıkladı.

İSTANBUL - Piyasalarda yaşanan dalgalanmalara rağmen halka açılmaya hazırlanan Armada Bilgisayar, yatırımcılarını 'mahcup etmeyeceğini' açıkladı. Sermayesinin yüzde 30'una denk gelen 3 milyon YTL nominal değerindeki hisselerini bu hafta perşembe ve cuma günlerinde satışa sunacak olan Armada Bilgisayar, halka arzdan elde edeceği gelirle üç yıl içinde cirosunu 300 milyon dolar düzeyine taşımayı planlıyor.
2005 yılını 132.4 milyon dolar ciroyla kapattıklarını söyleyen Armada Bilgisayar Genel Müdürü Mustafa Güven, "Gelecek üç yılda en az yüzde 30 büyümeyi hedefliyoruz. Halka açılarak işletme sermayemizi güçlendireceğiz bu sayede yeni yatırımlara hız verebileceğiz. Şu anda piyasadaki durumun da geçici olduğunu düşünüyoruz. Merkez Bankası'nın bugünkü toplantısından sonra piyasa sakinleşecektir" dedi. Bilişim sektörünün beş yıl içinde yüzde 17 seviyesinde büyümesinin beklendiğini belirten Güven, "Biz şirket olarak sektördeki büyümenin yatırımcılara gelecek vaat ettiğini düşünüyoruz ve yatırımcılarımızı mahcup etmeyeceğiz" diye konuştu.
Hisse fiyatı 3 YTL
Armada Bilgisayar'ın halka arzıyla ilgili toplantıda konuşan Mustafa Güven, hisselerin yüzde 47.5'lik bölümünün yurtiçi bireysel yatırımcılara, yüzde 20'lik bölümünün yabancı yatırımcılara ayrıldığını dikkat çekti. Hisse fiyatı 3 YTL olacak.